Układnice, regały i oprogramowania – jak wyposaża się nowoczesne magazyny?

Za sprawą nowoczesnych systemów magazynowych możliwe jest nie tylko przyspieszenie prac, ale również uzyskanie maksymalnej efektywności przy minimalizacji potrzebnej do tego przestrzeni. Jak obecnie wykonuje się nowoczesne magazyny?

Nowoczesne magazyny coraz rzadziej przypominają rozległe hale zastawione niskimi regałami. Zamiast nich stosuje się bardziej zaawansowane wyposażenie magazynowe, które wspomaga manipulację ładunkami oraz ich przechowywanie – również z możliwością redukcji liczby pracowników biorących udział w tych właśnie procesach.

Zautomatyzowane magazyny bezobsługowe

Aktualnie na całym świecie coraz częściej projektuje się magazyny bezobsługowe, które stanowią całkowicie zautomatyzowane przestrzenie wypełnione odpowiednim wyposażeniem, w którego skład wchodzą m.in. układnice, oprogramowania oraz wszelkiego typu regały np. przesuwne. Takie wyposażenie odpowiada za automatyczne przyjęcie, rozmieszczenie, a także wydanie ładunku z magazynu. Za sprawą zaawansowanych magazynów bezobsługowych możliwe jest nie tylko zredukowanie kosztów działalności, ale również poprawa bezpieczeństwa, gdyż w procesach nie bierze udział tak wielu pracowników – są oni odpowiedzialni głównie za nadzór nad pracą maszyn.

Firmy odpowiedzialne za planowanie zautomatyzowanych przestrzeni magazynowych są w stanie dopasować układnice, regały i adekwatne oprogramowanie indywidualnie do potrzeb klientów oraz do specyfiki ładunków, dlatego takie rozwiązania technologiczne spotykane są coraz częściej. Naturalnie, nadal spotykane są również magazyny standardowe, w których pracują osoby odpowiedzialne za obsługę ładunków. Jednak nawet wtedy stosuje się specjalne wyposażenie magazynów takie jak rozbudowane regały, przenośniki, wózki widłowe, z którymi można wykonywać prace łatwo i bezpiecznie.

Kluczem jest właściwe planowanie magazynów

Niezależnie od wybranej technologii, bardzo ważne jest właściwe zaplanowanie przestrzeni magazynowej, aby można było w pełni wykorzystać jej potencjał. Usługi tego rodzaju najczęściej zleca się wyspecjalizowanym w tym firmom, które są w stanie nie tylko przygotować plan rozmieszczenia regałów, ale również dobrać inne wyposażenie magazynów dla uzyskania maksymalnej efektywności prac przy zachowaniu niskich kosztów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here