Jak zapakować sprzęt elektroniczny do wysyłki

Sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą sprzętu elektronicznego powinny pamiętać o starannym pakowaniu przesyłanych artykułów. Tylko wtedy urządzenia i sprzęty bez szwanku dotrą do odbiorcy. Jak więc zapakować sprzęt elektroniczny do wysyłki? W jakie opakowania się zaopatrzyć? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury!

Wysyłka sprzętu elektronicznego

W internecie możemy kupić praktycznie wszystko, w tym także sprzęt elektroniczny. Coraz więcej osób kupuje laptopy, tablety, telefony, instrumenty muzyczne, lampy, elektronarzędzia i inne urządzenia właśnie w internecie. Zakupy w sieci są wygodne, sprawiają, że możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i energię.

Aby zakupiony sprzęt nie uległ uszkodzeniu podczas transportu, musi być zapakowany z największą starannością. To właśnie na tej kwestii dziś się skupimy.

Sprzęt elektroniczny ‒ jak zapakować?

Jak więc zapakować sprzęt elektroniczny, by nie uległ uszkodzeniu podczas przesyłki? Poniżej kilka wskazówek.

Kartony klapowe lub fasonowe

Krok pierwszy to karton wykonany z wysokiej jakości tektury. Oczywiście wielkość kartonu uzależniona jest od wymiarów sprzętu, który przesyłamy. Do wyboru mamy różne rodzaje i wielkości opakowań.

Sprzęt możemy zapakować w trzy- lub pięciowarstwowy, wykonany z tektury o fali B karton klapowy. Takie kartony mają dobrą sztywność i są odporne na uszkodzenia. Podczas pakowania sprzętu konieczne będzie użycie taśmy klejącej. Kartony klapowe należą do najbardziej ekonomicznych rozwiązań.

Kolejnym rozwiązaniem są kartony fasonowe, inaczej wykrojnikowe. Takie kartony są nie tylko trwałe i odporne na różnego typu uszkodzenia, ale prezentują się bardzo elegancko. Co więcej, podczas pakowania nie trzeba używać taśmy klejącej, a to oszczędność czasu i energii. Kartony fasonowe dostępne są w kilku rozmiarach. Będą idealne podczas pakowania telefonów komórkowych czy różnego typu części zamiennych.

Wypełniacz ‒ dodatkowa amortyzacja

Aby dodatkowo zamortyzować wstrząsy i usunąć “luzy” w kartonie, dobrze wykorzystać wypełniacz. Doskonale sprawdzą się tutaj wypełniacze papierowe z recyklingu. Takie wypełniacze są lekkie, nie generują więc dodatkowych kosztów przesyłki. Wypełniacze dostępne są w różnych kolorach

Taśma pakowa

W przypadku niektórych opakowań, na przykład kartonów klapowych, konieczne będzie użycie taśmy pakowej.

HEYKAPAK ‒ kartony, wypełniacze, koperty

Wysokiej jakości kartony, umożliwiające bezpieczną wysyłkę elektroniki oraz innych artykułów? Wszystkim firmom oraz sklepom internetowych polecamy ofertę HEYKAPAK. HEYKAPAK proponuje kartony klapowe i fasonowe, wypełniacze, taśmy pakowe, a także owijki na książki oraz koperty bąbelkowe.

Podsumowanie

Chwila nieuwagi i sprzęt elektroniczny może ulec uszkodzeniu, w szczególności podczas transportu. Warto więc zbadać o to, by laptop, telefon i inne urządzenia były zapakowane w wytrzymałe, odporne na uszkodzenia kartony. Dobrze też użyć wypełniaczy, które będą amortyzować ewentualne wstrząsy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here