pakowanie do transportu

Pakowanie paczek nie wszystkich wychodzi w prawidłowy sposób. Problem w tym, że źle zapakowana paczka to zagrożenie dla tego, co się znajduje w środku, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby to wykonać w prawidłowy sposób. Najważniejsze jest odpowiednie podeście do tego tematu i brak pośpiechu. Jeśli ktoś się spieszy to niestety, ale może zrobić coś źle, a co za tym idzie uszkodzić to, co się znajduje w środku. Źle zapakowanej paczki kurier nam nie przyjmie, a zatem trzeba będzie to i tak porządnie zrobić. Przecież nie będziemy zlecać komuś pakowania paczki, bo to tylko zwiększyłoby koszty, a tego nie chcemy.

Przygotowujemy się do pakowania standardowych paczek

Jeśli mamy regularny kształty paczki to mamy o wiele łatwiej. Można wykorzystać do tego tylko folię, którą dokładnie całość owiniemy. Tekturowe oryginalne pudełko przetrwa na spokojnie podróż, ale warto zabezpieczyć je ta żeby nikt nie wiedział, co się w nim znajduje. W ten sposób przesyłką nie będzie przykuwała niczyjej uwagi, a im przymiot jest droższy tym ma to większe znaczenie.

Trzeba uzbroić się w taśmę klejącą i to najlepiej szarą. Taka taśma bardzo dobrze trzyma się wszystkich powierzchni, dlatego czy to tektura czy folia to na spokojnie można będzie to pozaklejać. Będzie się dobrze trzymało i podczas podróży nic się nie rozklei. Jeśli jesteśmy bardzo dobrze przygotowani to owijanie zajmie nam kilka minut. Dobrym zabezpieczeniem będzie folia stretch albo folia bąbelkową. Trzeba będzie ją kupić chyba, że mamy to szczęście i jakieś kawałki posiadamy.

Pakowanie niestandardowych paczek

Gorzej jest wtedy, kiedy mamy paczkę niestandardowa. Wtedy nie da się do niej łatwo dopasować pudełka. Nieregularne kształty czegoś, co jest delikatne to już w ogóle wyzwanie do pakowania, ale można sobie z tym poradzić. Warto zaopatrzyć się w kilka różnych pudełek. Mogą być mniejsze i większe. Wtedy przystępujemy do dopasowywania kartonów do rozmiaru naszej przesyłki. Tniemy kartony, dostawiamy i kleimy razem. Tworzymy z tego całość. Jeśli przedmiot jest nieregularny to w miejsca gdzie jest narażony na uderzenie wkładamy dodatkowy kartony i tym samym całość jest o wiele bardziej trwała i bardziej zabezpieczona. To jest bardzo ważne żeby wykonać tę czynność dokładnie.

Sporo czasu to zajmuje, ale wiemy, że wszystko zostało wykonane najlepiej jak się da i możemy być pewni, że przesyłka w jednym kawałku dotrze do nowego właściciela. Jeśli złożyliśmy z kilku pudełek jedno to teraz wszystko bardzo dokładnie zaklejamy. Można to zrobić naokoło aczkolwiek może się tak zdarzyć, że jedna rolka z taśmą nam na to nie wystarczy. Taką paczkę również można owinąć folią dla bezpieczeństwa. Można też sam przedmioty owinąć, ale musimy pamiętać, że jeśli to coś delikatnego to sama folia nie wystarczy i może dojść do uszkodzenia. To uszkodzenie nie będzie winą kuriera tylko naszą, dlatego przyjdzie nam za to zapłacić, a zatem w żaden sposób nam się to nie opłaca. Lepszym rozwiązaniem jest usiąść i dokładnie przemyśleć sobie, co i jak zapakować żeby można było dzięki temu uzyskać najlepsze efekty.

Wysyłanie dużych paczek

Musimy mieć świadomość tego, że duża paczka to wyższe koszty za wysyłkę. Nie można też wysyłać paczek, które przekraczają pewne standardy. Obecnie zwykła paczka nawet o niestandardowych garbatych nie może przekraczać trzystu centymetrów wszystkich boków. To oznacza, że sumujemy długość, wysokość i szerokość i jeśli mieści się w trzystu centymetrach to można liczyć na to, że taka paczka zostanie przyjęta.

Jeśli będzie większa to też ją wyślemy, ale innym rodzajem transportu, co wiąże się z wyższymi kosztami. Zanim zaczniemy pakować taką dużą paczkę warto się wszystkiego dokładnie dowiedzieć, a nie będziemy mieć później problemy. Nie ma nic gorszego jak stracić czas na pakowanie, po czym przy okienku dowiedzieć się, że taka paczka w tej firmie nie może być wysłana. Wtedy trzeba będzie na nowo kombinować i na nowo tracić swój czas, a to nie ma większego sensu.
Firma Opakodrew – oferuje profesjonalne pakowanie do transportu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here