PHP, a inne technologie do tworzenia dynamicznych stron www

Jeśli jesteś studentem IT i lubisz programować aplikacje www warto świadomie wybrać specjalizację, dzięki czemu twoje szanse na rynku pracy zwiększą się. Możesz potem starać się o pracę w firmie oferującej usługi typu outsourcing PHP w Polsce lub zagranicą albo być deweloperem, który w sposób zaawansowany korzysta z jakiegoś frameworka.

Technologia Giganta z Redmond

ASP to rozwiązanie firmy Microsoft do tworzenia dynamicznych witryn internetowych. Ten język programowania działa razem z serwerem www Giganta z Redmond o nazwie IIS. ASP współpracuje z serwerem baz danych Microsoftu, który nazywa się MS SQL. Rozwiązania Microsoftu, jeśli chodzi i dynamiczne strony www, są popularne w korporacjach i dużych firmach, do tego dochodzi też język programowania C# do tworzenia aplikacji na wewnętrzne potrzeby firmy. Natomiast w przypadku usług hostingowych w internecie, ASP jest spotykany rzadko, chyba, że na serwerach specjalnie przeznaczonych do obsługi technologii ASP lub u jakich większych dostawców usług hostingowych.

Zastosowanie konkurencyjnego PHP – hosting, PHP outsourcing

Konkurentem dla rozwiązania Giganta z Redmond jest język PHP, który wraz z innymi narzędziami Open Source jest bardzo często spotykany na internetowych hostingach. Zasadniczo to prawie każdy hosting w internecie korzysta z technologii LAMP ( skrót od słów: Linux, Apache, MySQL, PHP). Ponadto PHP można spotkać też w firmach outsourcingowych, które oferują php outsourcing, czyli wynajęcie deweloperów PHP. Obsługa ASP i Javy EE mogą być dodatkiem na hostingu, a serwery i/lub hosting obsługujące tylko te dwa (lub jedno z dwóch) rozwiązania są rzadziej spotykane i raczej ich cena jest wyższa od hostingu opartego na Linuxie i PHP. Jak widać język PHP jest popularny, a co za tym idzie większość projektów w internecie też jest w nim wykonywana. Ponadto nauka PHP development jest prowadzona częściej wśród studentów studiów informatycznych, niż nauka dwóch konkurencyjnych rozwiązań.

Co preferują firmy?

Korporacje i duże firmy częściej wybierają technologie ASP i Java EE. Natomiast mniejsze firmy oraz freelancerzy częściej wybierają w swoich projektach rozwiązania związane z PHP development. Naturalnie nie jest to jakaś reguła i może się zdarzyć, iż większa firma też wykorzysta PHP w swoim projekcie, a mniejsza firma użyje np. języka ASP. Podobnie może być w przypadku usługi typu outsourcing PHP w Polsce jak i innych państwach, gdyż to raczej mniejsze firmy będą potrzebowały wynająć programistę PHP, aniżeli jakiś duży zakład pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z php development

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here