Szkody w transporcie

Przewożąc dostawy, nierzadko dochodzi do wypadków przy pracy i uszkodzenia przewożonego towaru. Jest to sytuacja niekorzystna zarówno dla przewożącego, jak i dla klienta. Klient stracił cenny towar za który musiał zapłacić, przewoźnik zaś będzie musiał zapłacić za wyrządzone straty.

Przewoźnicy na ogół są ubezpieczeni od takich wypadków, więc nie ponoszą szczególnych kosztów z tytułu zniszczenia towarów. Aczkolwiek zdarza się, że z powodów okoliczności uszkodzenia mienia nie otrzymują oni pokrycia kosztów zapłaty poszkodowanemu od ubezpieczyciela. Są to mniej komfortowe sytuacje, kiedy przewoźnik musi z własnej kieszeni pokryć wartość uszkodzonego towaru.

Jednak bywają też sytuacje odwrotne – kiedy klient otrzymuje towar uszkodzony i musi dowieść, że został on uszkodzony w trakcie transportu. Przykładowo – ktoś sprowadza towar zza oceanu, na przykład samochody. Wiadomo, że towar taki nie jest przeładowywany w trakcie i jest bardzo ściśle zabezpieczony w trakcie transportu. Dlatego usterki w trakcie przewożenia towaru w ten sposób zdarzają się rzadko… co nie oznacza, że nie zdarzają się wcale. Jednak ze względu na specyfikę przewozu często trudniej jest dowieść temu, że dany towar został uszkodzony na drodze przewozu morskiego. Poza tym, przewóz morski chroniony jest szeregiem skomplikowanych przepisów prawnych i niezaznajomiony z tematem człowiek nie będzie w stanie nic z tym zrobić.

Jakie jest najbezpieczniejsze wyjście z tak patowej sytuacji? Jak dochodzić szkód w transporcie, a zwłaszcza w transporcie kontenerowym, gdzie dowiedzenie uszkodzenia towaru jest niesamowicie trudne? Na pewno nikt nie dokona tego sam. Najprostszym sposobem jest zwrócenie się do kancelarii transportowej. Kancelaria transportowa specjalizuje się w prawie transportowym i służy doradztwem prawnym firmom przewozowym. Zwrócenie się o pomoc do takiej kancelarii jest najlepszym wyjściem w sytuacji, kiedy czujesz się zagubiony w meandrach kruczków prawnych prawa transportowego. Kancelaria transportowa zatrudnia ludzi specjalizujących się w tym prawie, przez co bez wątpienia otrzymasz pomoc, której szukasz.

Na temat prawa dotyczącego szkód w transporcie kontenerowym możesz również przeczytać w internecie, na przykład kt-legaltrans.pl/szkody-w-transporcie-kontenerowym/. Bez wątpienia jednak zrozumienie wszystkich aspektów prawnych tego zjawiska będzie trudne bez pomocy profesjonalistów. Zatem jeśli chcesz dowiedzieć się jak dochodzić szkód w transporcie, kancelaria transportowa jest najlepszą odpowiedzią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here