Rejestracja domen internetowych

Każdy kto myśli o założeniu własnej strony internetowej na pewno zetknął się nie raz z takimi zagadnieniami jak domena, hosting czy WordPress. Warto wytłumaczyć co oznaczają te zagadnienia, ponieważ ich zrozumienie jest kluczowe w procesie tworzenia strony internetowej.

Domeny internetowe

Najprostszym z nich jest domena. Jest to bowiem nazwa strony, którą wpisujemy w przeglądarkę. Najczęściej ma ona rozszerzenie .pl lub .com. Kolejnym zagadnieniem jest hosting, czyli serwer na którym przechowywane są wszystkie dane dotyczące naszej strony internetowej. Warto zakupić hosting, który zawiera wbudowany certyfikat SSL, czyli certyfikat bezpieczeństwa. Dzięki niemu nasza strona jest lepiej odbierana przez potencjalnych użytkowników. Jest to niezwykle ważne, jeśli planujemy na przykład stworzenie sklepu internetowego, który będzie gromadził dane użytkowników. Sprawny certyfikat SSL zapobiega wycieknięciu danych poza naszą stronę internetową.

Ostatnim zagadnieniem jest WordPress, czyli system zarządzania treścią. Dzięki znajomości obsługi WordPressa możemy w bardzo prosty sposób publikować treści na naszej stronie internetowej, oraz bez problemu je edytować. WordPress posiada wiele wtyczek, takich jak na przykład WooCommerce. Jest to wtyczka, która pozwala na stworzenie sklepu internetowego oraz zarządzanie nim w dość prosty sposób. Skoro już wiemy co oznaczają wyżej wymieniony zagadnienia, warto zastanowić się gdzie tanio zarejestrować domenę internetową, ponieważ jest to pierwszy krok od którego należy zacząć, jeśli myślimy o stworzeniu strony internetowej. Na rynku istnieje naprawdę wiele firm, które oferują tego typu usługi, dlatego warto przeanalizować różne możliwość i wybrać najlepszą opcję dla naszej strony internetowej.

Osobiście uważam, że jednym z najciekawszych rozwiązań są tanie domeny na kru.pl. Serwis oferuje dostęp do ogromnej bazy domen, zaczynających się już od 9.89 zł za rok. Sama rejestracja domen internetowych w kru.pl przebiega w bardzo szybki i prosty sposób, co sprawia że serwis kru.pl jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych.

Więcej: https://www.kru.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here