Bezpieczne wózki widłowe

Wózki widłowe są popularnymi pojazdami, wykorzystywanymi w wielu branżach. Spalinowe, jak i elektryczne wózki widłowe na dobre wpisały się w krajobraz portów morskich, fabryk oraz magazynów na całym świecie. Z każdym rokiem producenci wózków widłowych tworzą coraz bardziej bezpieczne wózki widłowe.

Elektryczny wózek widłowy STILL to przykład dbałości o bezpieczeństwo i komfort pracy. Kompaktowe wymiary w połączeniu z użytecznością i dużą mocą, czynią z niego profesjonalnego partnera każdego centrum logistycznego.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wspomniane wózki widłowe są jednymi z najlepszych i najbezpieczniejszych pojazdów w swojej klasie. Każdy model zapewnia doskonałą widoczność w każdym kierunku. Komfort pracy zapewnia specjalne podwyższone siedzenia dla operatora wózka, a także przesunięta w bok kabina. Elektryczne pojazdy tej marki są również wyposażone w duże okna dachowe i tylne słupki o profilu C. Warto wspomnieć, że te pojazdy mają nisko położony środek ciężkości, a także są wyposażone w oś skrętną z wahliwym ułożyskowaniem. Zastosowana technologia w znaczny sposób poprawia bezpieczeństwo pracy i pod tym kątem stanowi przewagę nad konkurencyjnymi wózkami widłowymi.

W przypadku pracy przy niskich temperaturach, bardzo łatwo o zamrożenie szyb, co może stanowić przyczynę wielu niebezpiecznych sytuacji w czasie pracy na wózku widłowym. Nowoczesne wózki widłowe mają zainstalowaną elektrycznie podgrzewaną tylną szybę, dzięki czemu operator ma zapewnioną prawidłową widoczność w ekstremalnych warunkach. Bardzo nisko położony środek ciężkości to niewątpliwy atut i możliwość pokonywania ciasnych zakrętów. Elektryczne wózki widłowe z najwyższej półki gwarantują doskonałą stabilność w czasie jazdy na zakrętach bez pomocy elektronicznych układów wspomagających, a bezpieczeństwo jazdy podwyższają bezobsługowe hamulce, pracujące w kąpieli olejowej.

Bezpieczeństwo spalinowych wózków widłowych

Wózki widłowe wyposażone w tradycyjny napęd spalinowy, posiadają praktycznie ten sam zestaw atutów, które podnoszą bezpieczeństwo, co elektryczne wózki widłowe. Warto wspomnieć m.in. o nisko położonym środku ciężkości i wahliwie zawieszonej osi skrętnej. Spalinowe wózki widłowe również mogą pochwalić się wyjątkową stabilnością jazdy na zakrętach. Pojazdy od czołowych producentów nie muszą być wyposażone w elektroniczne systemy bezpieczeństwa, ponieważ jakość i funkcjonalność zastosowanych rozwiązań i komponentów, gwarantuje bezpieczeństwo i ergonomię. Spalinowe wózki widłowe mają również nierzadko bardzo wysoki udźwig resztkowy nie tylko na niskich, ale także dużych wysokościach podnoszenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here