Wyświetlacz LCD - gdzie wykorzystuje się jego potencjał?

Nowoczesny wyświetlacz LCD wykorzystywany jest na szeroką skalę nie tyko w komputerach konsumenckich, ale również przemysłowych. Producenci co roku oferują nowe modele wyświetlaczy, które znajdują szerokie zastosowanie praktycznie w każdej branży.

Wyświetlacze LCD dla motoryzacji

Wyświetlacz LCD stosowany w motoryzacji musi być nie tylko bardzo czytelny (zwłaszcza w jasnym świetle), ale również odporny na duże wibracje i skrajne temperatury. Nie można zapominać również i o tym, że przemysłowe wyświetlacze wykorzystywane w motoryzacji powinny być niewielkie i dość lekkie.

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wyświetlacze ultrapanoramiczne o przekątnych 8″. Są to oczywiście wymiary zbliżone do kształtu lusterek wstecznych stosowanych w nowoczesnych samochodach. Wyświetlacze tego typu w połączeniu z kamerkami wykorzystywane są jako dodatkowe lusterka elektroniczne.

Zaawansowana automatyka domowa

Nowoczesne wyświetlacze LCD znalazły szerokie zastosowanie także w automatyce domowej, która w ostatnim czasie rozwija się w bardzo szybkim tempie. Mowa tutaj oczywiście o popularnych panelach sterujących, które nie tyko ładnie się prezentują, ale przede wszystkim zapewniają bezproblemową obsługę za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu dotykowego.

Producenci są w stanie zaproponować niezawodne wyświetlacze o przekątnej ekranu od 2,8″ do 7″, które oferują praktycznie takie same możliwości, jak nowoczesne smartfony. Wielodotykowe panele pojemnościowe ze specjalną ramką dekoracyjną spotkać można praktycznie w każdym nowoczesnym mieszkaniu.

Niezawodne urządzenia przenośne

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na zaawansowane urządzenia przenośne, w których jak powszechnie wiadomo olbrzymią rolę odgrywa nie tylko moduł procesora, ale również pobór prądu. Nowoczesny wyświetlacz LCD jest obecnie jedną z największych alternatyw dla wyświetlaczy OLED.

Wyświetlacze LCD są bardzo cienkie i co najważniejsze mogą pochwalić się szerokim kątem widzenia, dlatego też wykorzystywane są przez producentów do tworzenia miniaturowych urządzeń elektronicznych. Oryginalny wyświetlacz LCD od renomowanego producenta bez żądnego większego problemu może pracować w temperaturze od -40 do +80 °C, dzięki czemu można idealnie dopasować go do indywidualnych potrzeb danej aplikacji.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here