Sprzęt i akcesoria potrzebne copywriterowi w podróży

Wiele osób będących copywriterami pracuje zdalnie. Oznacza to, że często muszą oni pisać teksty, znajdując się w pociągu, autokarze lub na lotnisku. Zastanawiasz się, z jakiego sprzętu korzysta się w takim trybie pracy. Odpowiadamy!

Poręczny laptop

Najważniejszym narzędziem pracy jest oczywiście laptop. Ze względu na częste podróże, postaw na lekki, poręczny model. Oczywiście parametry techniczne są istotne i zawsze warto zwracać na nie uwagę, szukając dla siebie sprzętu idealnego. Niemniej jednak mobilność będzie pełnić najistotniejszą rolę, ponieważ specyfika pracy copywritera nie wiąże się z korzystaniem z obciążających system programów graficznych lub deweloperskich. To dobra wiadomość, ponieważ

Warto także zadbać o bezpieczeństwo swojego sprzętu – w końcu jest on głównym narzędziem pracy. Nie oszczędzaj na dobrej jakości torbie na laptopa, która będzie chronić urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Komputery są w podróży znacznie bardziej narażone na uderzenia lub upuszczenie.

Poręczny laptop

Własne źródło internetu

Każdy, kto pracuje zdalnie wie, że zdawanie się na publiczne sieci Wi-Fi prędzej czy później źle się skończy. Awarie lub przeciążenia z powodu zbyt wielu podłączonych urządzeń zdarzają się na porządku dziennym. Jednocześnie zlecenia muszę być wykonane na czas i Twoje tłumaczenia nie będą nikogo interesowały. Dlatego też najlepiej jest wozić ze sobą własny internet mobilny. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z modemu USB. Wystarczy podłączyć go do gniazda komputera i zacząć pracę.

Śłuchawki z aktywną redukcją szumów

Szum pociągu, komunikaty informacyjne i toczące się wokół rozmowy… W podróży nie można liczyć na idealną ciszę. Jest ona jednak bardzo potrzebna, aby móc się skupić na wykonywanym zadaniu. Problem hałasu rozwiązują nowoczesne modele słuchawek wyposażone w funkcję aktywnej redukcji szumów. W praktyce oznacza to, że po założeniu urządzenia, odgłosy płynące z otoczenia są niemal całkowicie zniwelowane. To idealny sprzęt dla każdego, kto potrzebuje się odciąć od świata zewnętrznego.

Własne źródło internetu

Śzyfrowany nośnik

Często zdarza Ci się przechowywać ważne dane? Pamiętaj o tym, żeby zaszyfrować swój nośnik. Dotyczy to zarówno wbudowanych dysków twardych, jak i pendrive’a. W razie zgubienia, zniszczenia lub kradzieży sprzętu, będziesz mieć pewność, że żadne poufne informacje nie zostaną odczytane przez osobę postronną. To szczególnie ważne, gdy urządzenia zawierają firmowe dane. Ich nieumyślne rozprzestrzenienie może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

Powerbank

Żeby z powodzeniem pracować zdalnie, trzeba się nauczyć wyprzedzać pewne sytuacje. Siedząc w biurze, kawiarni, a nawet domu, łatwo jest zapomnieć, że w niektórych miejscach dostęp do gniazdek elektrycznych może być utrudniony. Powerbank to tani gadżet, który może uratować życie, kiedy w kluczowym momencie komputer się rozładuje, a w pobliżu nie będzie żadnego źródła prądu. Nie jest duży, dlatego zawsze warto mieć go w torbie. Czasami lepiej dmuchać na zimne!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here