Fot. Pexels.com

 

Posługiwanie się więcej niż jednym językiem jest przydatne w wielu sytuacjach, zarówno prywatnych jak i służbowych. To właśnie znajomość innych języków niż ojczysty pozwala na swobodne podróżowanie, może sprzyjać zatrudnieniu lub awansowi w pracy. Dlatego nauka języka obcego jest tak istotna w naszym życiu. Sprawdź kilka najpopularniejszych aplikacji, które pomogą Ci w poznawaniu nowego języka.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/nauka-jezyka-obcego-zbior-popularnych-aplikacji/

QUIZLET

Pierwsza aplikacja na naszej liście pozwala na tworzenie fiszek w wygodny, szybki i przejrzysty sposób. Warto zwrócić uwagę, że każde zapisane słowo można również odsłuchać. Pozwala to na bardzo efektywną naukę języka obcego, która pozwoli nie tylko na zapamiętanie zapisu słownego, ale także wymowy.

Duolingo

Jedną z największych zalet jest aplikacji są krótkie lekcje. Dzięki czego brak czasu nigdy nie może być wymówką z tą aplikacją do nauki języka obcego.

Poza krótkimi lekcjami Duolingo charakteryzuje się także częstym systemem powtórek materiału. Aplikacja działa w oparciu o grywalizację czyli zdobywanie punktów i odznak. Pozwala to na szybsze wyrobienie nawyku codziennej nauki.

Memrise

Aplikacja działa w podobny sposób jak Duolingo. Obie aplikacje bazują na zdobywaniu punktów i poziomów. Takie działania sprawią, że nauka będzie prosta, a przede wszystkim satysfakcjonująca.

Wśród dostępnych funkcjonalności Memrise możemy znaleźć powtórki materiałów czy techniki wspomagające łatwość uczenia się.

Busuu

Ostatnia aplikacja, która pozwala na łatwą i efektywną naukę języka obcego. Na tle wymienionych powyżej narzędzi ta stawia nacisk na nieco inny element. Jest nik komunikacja z innymi użytkownikami portalu. Nie chodzi jednak o stworzenie nowego Facebooka, a o znalezienie osoby gotowej do wspólnej nauki języka obcego.Można konwersować z native speakerami, a także udzielać lekcji innym osobom.

 

Na rynku dostępnych jest coraz więcej darmowych sposobów na naukę. Warto to wykorzystać i zdobyć nowe umiejętności, które mogą przydać się w wielu sytuacjach. Warto pamiętać, że podane zestawienie zawiera najpopularniejsze aplikacje, które zostały docenione przez tysiące użytkowników. Nie są to jednak jedyne sposoby wspierające naukę języka obcego.

Zobacz też: http://www.mmail.pl/praca-zdalna-poradz-sobie-z-nia-z-4-darmowymi-narzedziami-do-pracy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here