Naprawa wózków paletowych

Wózki paletowe to nieocenieni pomocnicy niemal każdego magazynu, warsztatu i sklepu. Nie są to skomplikowane maszyny, jednak przenoszą znaczne obciążenia. To przekłada się na awarie – niestety nieuniknione. Na szczęście naprawa wózków paletowych nie jest droga, a ze względu na prostą budowę można się z nią szybko uporać – czy to przy pomocy serwisu, czy samodzielnie. Warto też zwracać uwagę na pierwsze oznaki pogorszenia działania.

Typowe objawy

Problemy z podnoszeniem lub opuszczaniem towaru to najczęstszy (i najbardziej frustrujący) problem. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną jest… przeładowanie. W końcu nie zawsze zna się wagę ładunku. A jeśli nie to? Warto sprawdzić stan oleju. Takie zachowanie może powodować zużyty płyn lub źle dobrany do temperatury – w zimę używa się rzadszych. To ostatnie może powodować też wycieki z hydrauliki w gorące dni. Wolne podnoszenie i opuszczanie mogą też wskazywać na zabrudzony filtr oleju lub któryś z zaworów. Dlatego warto dbać o regularną wymianę oleju i czyszczenie całego układu hydraulicznego.

Co możesz zrobić samodzielnie – naprawa wózków paletowych

Oczywiście poza sprawdzeniem, czy wózek nie jest przeładowany. Sprawdzenie poziomu i kondycji oleju nie powinno sprawić większych trudności, trzeba się jednak liczyć z ubrudzeniem sobie rąk. Prosta będzie też wymiana koła w przypadku pęknięcia, aczkolwiek osadzenie łożysk może już być bardziej problematyczne. Jeśli nie brakuje Ci czasu i odpowiednich narzędzi, możesz też pokusić się o samodzielne czyszczenie zaworów i wymianę uszczelek. Jednak warto pamiętać, że ta pozornie prosta czynność potrafi się znacznie przedłużyć.

Często taniej i szybciej będzie zdać się na usługi serwisu

Posiadając odpowiednie narzędzia, wiedzę i doświadczenie, serwis wykona wszystkie naprawy szybciej, a przede wszystkim pewniej. A to oznacza krótszy przestój i mniejsze ryzyko awarii w przyszłości. Przy tym warto zaznaczyć, że naprawa wózków paletowych odbywa się często z dojazdem do klienta, co oszczędza sporo fatygi. Takie prace, jak uszczelnienie agregatu albo naprawa pompy powinny być wykonywane przez doświadczonego fachowca. Szczególnie że dobry warsztat ma pełen dostęp do odpowiednich części zamiennych, co przekłada się na koszty i późniejszą bezawaryjność. A w przypadku dłuższej naprawy normą jest możliwości wypożyczenia wózka zastępczego. Warto zaufać fachowcom!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here