Internet

Jakiej prędkości Internetu potrzebuję? Wszyscy jesteśmy online bardziej niż kiedykolwiek, a liczba podłączonych urządzeń w naszych domach szybko rośnie. Wraz z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi przesyłania strumieniowego, gier i podłączonych urządzeń, wiedza, który plan jest dla Ciebie odpowiedni, nie jest najłatwiejszym pytaniem.

Łączność z Internetem jest czymś w rodzaju ruchomego celu. Czasami cieszysz się niesamowitą prędkością na swoim laptopie, telefonie lub tablecie, a innym razem zastanawiasz się, dlaczego połączenie jest tak wolne. Może gra się zawiesza, gdy ktoś inny w domu zaczyna strumieniować muzykę. A może Twój Roku wciąż się buforuje, gdy docierasz do najlepszej części tego filmu na Netflix. I przez cały czas zastanawiasz się, ile prędkości Internetu potrzebujesz, aby wykonać zadanie.

Jakiej prędkości Internetu potrzebuję? Szybkie porady

Netflix twierdzi, że potrzebujesz 10 Mb / s, aby przesyłać strumieniowo zawartość Full HD i 25 Mb / s dla treści 4K Ultra HD, ale będziesz potrzebować szybszych prędkości, jeśli planujesz podłączyć kilka urządzeń jednocześnie. To samo dotyczy innych usług przesyłania strumieniowego i usług przesyłania strumieniowego gier, takich jak Twitch.

Wiele urządzeń wymaga większej przepustowości. Jeśli planujesz przesyłać strumieniowo treści wideo 4K i masz wiele urządzeń jednocześnie łączących się z siecią, poważnie rozważ zainwestowanie w szybsze prędkości pobierania, takie jak 200 Mb / s, co powinno działać dla większości użytkowników.

Rozważ Gigabit, jeśli jest dostępny. Poważni fani danych będą chcieli szybszych prędkości i większej przepustowości. Tam, gdzie jest to dostępne, plany internetowe o prędkości Gigabit są najlepsze, jakie możesz uzyskać dla połączeń domowych.

Poznaj swoje prędkości. Skorzystaj z narzędzi takich jak Fast.com lub Speedtest, aby sprawdzić szybkość połączenia internetowego i określić, czy naprawdę uzyskujesz przepustowość, za którą płacisz. Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na przesyłanie strumieniowe w celu zaspokojenia potrzeb związanych z oglądaniem telewizji i filmów, wymagania dotyczące przepustowości stają się coraz większym problemem. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo zawartość 4K, aby uzyskać najlepszy obraz na swoim telewizorze Smart TV 4K, potrzebujesz połączenia o szybkości co najmniej 25 Mb / s. Treści o niższej rozdzielczości są mniej wymagające, ale nawet przesyłanie strumieniowe wideo HD 1080p będzie wymagało planu 10 Mb / s, aby zapewnić płynną wydajność.

A to wszystko przy założeniu, że w danym momencie przesyłasz strumieniowo tylko do jednego urządzenia. Jeśli w Twoim domu jest więcej niż jeden telewizor lub chcesz oglądać w salonie, podczas gdy ktoś inny ogląda na laptopie w kuchni, przepustowość musi odpowiednio wzrosnąć.

Inteligentne urządzenia domowe również przynoszą nowe zapotrzebowanie na przepustowość. Wystarczy kilka urządzeń, takich jak inteligentny termostat, inteligentny głośnik i inteligentny zamek, aby zacząć mieć wpływ na szybkość łączności w domu, więc nie zapomnij wziąć ich pod uwagę, biorąc pod uwagę liczbę urządzeń używać w domu. Większość ekspertów zaleca dodanie dodatkowych 5 Mb / s do planu na każde 10 inteligentnych urządzeń, chociaż niektóre produkty, takie jak kamery, wymagają znacznie więcej. Chociaż toczy się dyskusja na temat wymaganej prędkości Internetu, jasne jest, że dostawcy usług internetowych korzystają z Twojego pragnienia szybszego Internetu. Ale mogą również zapewnić wgląd w to, jakiej prędkości naprawdę potrzebujesz, wymieniając, ile urządzeń może łączyć się z siecią w danym momencie. W wielu przypadkach wybór szybkości połączenia internetowego oznacza rozważenie kwoty, którą chcesz uzyskać, w porównaniu z kwotą, którą chcesz zapłacić. Ale musisz być przygotowany na możliwość, że nie dostaniesz tego, czego chcesz. Jeśli jesteś zapalonym graczem, gra online ze znajomymi może być jedną z rzeczy, które lubisz najbardziej. A szybszy internet jest do tego naprawdę ważny.

Na swoich forach pomocy Microsoft oferuje przydatny dokument referencyjny, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak szybkie powinno być Twoje łącze internetowe, aby dostosować się do gry online. Zgodnie z dokumentem, będziesz potrzebować prędkości pobierania 3 Mb / s lub lepszej i prędkości wysyłania 0,5 Mb / s lub wyższej. Twoja szybkość ping (miara opóźnienia, jakie wywołuje twoje połączenie internetowe w grach online) również powinna być mniejsza niż 150 milisekund.

Sony i Nintendo zalecają te same prędkości. Prowadzisz biznes i rozmyślasz nad tym jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie. Powinieneś wybrać internet światłowód Kraków od ith.eu. Internet Kraków posiada wielu specjalistów zajmujących się tymi usługami.

Więcej: https://ith.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here