Blogosfera – jak zmieniała się przez ostatnie pięć lat?

Świat blogów na przestrzeni lat zmienił się dynamicznie. Blogosfera będąca obszarem dla twórców internetowych poszerzyła się, wpuszczając do swego grona vlogerów, zwiększając tym samym zakres komunikacji dodając do formy pisemnej również formę video. Postęp pozwala na szybkie komunikowanie się z odbiorcami i oferuje szereg innych możliwości, które są korzystne zarówno dla twórców z wieloletnim doświadczeniem, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z blogowaniem/vlogowaniem.

Blogi eksperckie

Powstawanie blogów tematycznych można zaliczyć do największej zmiany w blogosferze. Mało profesjonalne pamiętniki zastępują artykuły dotyczące ważnych tematów, a cała kompozycja jest dokładnie przemyślana. Twórcy w blogosferze obecnie wybierają zagadnienia zgodne z zainteresowaniami wybranej grupy docelowej, a same treści komponowane są z większą świadomością z zakresu pozycjonowania i podnoszenia pozycji bloga w wynikach wyszukiwania.

Blog to nie wszystko

Jeszcze kilka lat temu czytelników zdobywało się tylko dobrą treścią, obecnie nawet wartościowe wpisy nie zdobywają popularności bez odpowiedniej promocji i kanałów docierania do zainteresowanych tematyką. Samo prowadzenie bloga nie wystarczy – łączy się to z innymi mediami społecznościowymi, takimi jak strony na Facebooku, Instagram, Twitter i inne. Publikowanie treści, aktywna obecność i regularny kontakt z odbiorcami ma duży wpływ na wybicie się spośród innych blogerów.

Czy jakość wciąż jest taka sama?

Treści o słabej jakości zarzuca się nowym blogom, których większość powstaje z chęci zarabiania, niż z samej pasji do pisania i dzielenia się swoimi pasjami. Jednak to błędne postrzeganie, ponieważ wielu twórców w blogosferze może pochwalić się wartościowymi i merytorycznymi wpisami, które prędzej czy później przyciągną uwagę czytelników. Adnext prowadzi skuteczne działania mające na celu prowadzenie autentycznych blogów, których treści będą na wysokim poziomie, a cała kompozycja i struktura bloga będzie czytelna i zgodna z panującymi trendami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here