Jak wybrać idealne pióro wieczne?

0
790

Marzysz o pięknym i eleganckim piórze wiecznym, ale jako że wiesz, iż z założenia nie jest to tani wyrób, od razu chcesz dokonać właściwego wyboru, by dobrze zainwestować swoje pieniądze? Najpierw sprawdź więc, co przygotował dla ciebie sklep z piórami Parker salonparker.pl. Wejdź w kategorię z piórami wiecznymi i zobacz, co takiego w niej znajdziesz. Zwróć uwagę na różne warianty, popatrz na ich odmienne rozmiary, wygląd oraz… ceny. Musisz niestety zmieścić się w swoim budżecie. Nie warto bowiem wydawać dwóch tysięcy złotych na nowe pióro, jeżeli są to ostatnie oszczędności składowane na koncie.

Rozmiar ma oczywiście spore znaczenie – jak zawsze. Tak było, jest i będzie. A ten parametr musisz jak najdokładniej dopasować do swojej dłoni. To ty będziesz używać nowo zakupionego pióra, więc to do ciebie musi ono idealnie pasować. Nie powinno być ani zbyt duże, ani tym bardziej za małe. Musi wręcz idealnie leżeć w dłoni i samoistnie się do niej dopasowywać. Tylko takie pióra Parker z grawerem czy bez zapewniają wysoki komfort pisania. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na zakup modelu o nieodpowiednim rozmiarze, na pewno nie będzie on dla ciebie wygodny w użyciu, przez co w ogóle nie będziesz chciał z niego korzystać i już po niedługim czasie rzucisz go w kąt i totalnie o nim zapomnisz, a twój wydatek pójdzie na marne.

Popatrz też na materiał wykonania. Jest on tak samo ważny jak rozmiar, a niektórzy uważają, że nawet ważniejszy. Skoro na nowe pióro musisz przeznaczyć przynajmniej te dwieście złotych, chcesz na pewno, by służyło ci ono jak najdłużej – najlepiej do końca twoich dni. Niektóre pióra rzeczywiście takie są. Bywają przekazywane z pokolenia na pokolenie, gdyż nic nie jest w stanie ich zniszczyć czy uszkodzić. Wybór i zakup pióra wiecznego z tego względu nie jest i wręcz nie powinien być małym wydatkiem. Jeżeli więc teraz nie możesz sobie pozwolić na wydanie kilkuset złotych, na razie wstrzymaj się z zakupem. Dobre i trwałe pióro, wykonane z odpowiedniego materiału, musi niestety kosztować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here