Jak z pewnością Państwo wiedzą, jednym z najważniejszych aspektów dotyczących sprawnego działania rozwiązań sieciowych w przedsiębiorstwie, jest bezpieczeństwo. Bardzo ważnym zadaniem administratora jest zapewnienie odpowiedniego poziomu zabezpieczeń pod każdym względem. Jednym z wielu zagrożeń, które mogą zaszkodzić firmowym rozwiązaniom sieciowym jest utrata zasilania, a w konsekwencji nagłe wyłączenie urządzeń sieciowych. Nie jest tajemnicą, że serwery potrzebują stałego dopływu zasilania, aby móc działać prawidłowo. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zadbać o dostarczenie energii do urządzeń w stabilny i nieprzerwany sposób. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie zasilacza awaryjnego. Jest to sprzęt stworzony specjalnie z myślą o zabezpieczeniu wszystkich wymagających stałego dopływu prądu urządzeń. Na rynku jest naprawdę wiele firm, które posiadają w ofercie tego typu produkty. W tym artykule zajmiemy się propozycją jednej z marek, czyli Eaton. Zapraszamy do lektury!

Zasilacze UPS firmy Eaton - pomoc i bezpieczeństwo

Charakterystyka marka Eaton

Firma Eaton jest profesjonalnym dostawcą produktów wysokiej klasy oraz rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej, systemów rozdziału energii niskiego napięcia itp. Marka może pochwalić się ponad stuletnim doświadczeniem, a także obecnością w 175 krajach na całym świecie. Ideologia firmy Eaton to skupienie na dążeniu do doskonałości. Wszystkie produkty przez nią tworzone wyróżniają się perfekcyjnym wykonaniem oraz bardzo dobrą jakością. Ich zastosowanie umożliwia zwiększenie efektywności energetycznej przy jednoczesnym dostosowaniu się do wszystkich obowiązujących dyrektyw. W tym artykule skupimy się na jednym z produktów oferowanych przez markę Eaton, a dokładniej na zasilaczu UPS.

Na czym polega działanie zasilacza UPS?

Nazwa zasilacza UPS jest skrótem od zwrotu Uninterruptible Power Supply. Inaczej taki zasilacz bywa nazywany bezprzerwowym lub awaryjnym. Jego działanie polega na pobieraniu energii z sieci i wytwarzaniu napięcia odpowiedniej jakości, które następnie zasila najbardziej wrażliwe odbiorniki. UPS jest również wyposażony w baterie, w których magazynowana jest energia – jest ona wykorzystywana do zasilania w sytuacjach awaryjnych, gdy zabraknie zasilania zewnętrznego. Dzięki temu możliwe jest zagwarantowanie ciągłości zasilania, niezależnie od sytuacji.

Zasilacze awaryjne mają wiele zastosowań; właściwie mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie niemile widziane jest zanikanie napięcia bądź problemy z jego jakością. Przykładowe urządzenia, do których można zastosować zasilacz UPS: klasyczny komputer stacjonarny, najróżniejsze urządzenia biurowe, a także (a może przede wszystkim) duże stacje robocze oraz serwery. Warto zainwestować w taki zasilacz, ponieważ skutki utraty danych spowodowanej nagłym przerwaniem zasilania mogą być bardzo kosztowne i z pewnością będą o wiele droższe niż zakup zasilacza awaryjnego.

Rodzaje zasilaczy awaryjnych

eaton ups

Zasilacze UPS podzielić możemy na trzy podstawowe grupy; jest to podział oparty na topologii przetwarzania energii. Urządzenia te różnią się gwarantowanym poziomem ochrony, dzięki czemu są dopasowane do wymagań różnych klientów.

Pierwsza grupa to najprostsze urządzenia – typ off-line – chronią one urządzenia odbierające przed zanikami napięcia, udarami napięciowymi oraz wahaniami amplitudy. Można stwierdzić, że gwarantują one najbardziej podstawowy poziom zabezpieczeń – sprawdzą się w ochronie pojedynczych komputerów. W ofercie marki Eaton urządzenia z tej grupy stanowią linie Protection Station, 3S oraz Ellipse ECO.

Kolejna grupa to urządzenia typu line-interactive. Ich właściwości ochronne są rozszerzone o eliminację szumów oraz możliwość korygowania długotrwałych obniżeń napięcia. Są to sprzęty polecane do ochrony małych serwerów, pojedynczych komputerów oraz urządzeń instalowanych w standardowych szafach serwerowych. Takie sprzęty marka Eaton oferuje w ramach serii 5110, 5115, 5130, Ellipse MAX, a także 5PX.

Ostatnia grupa urządzeń to kategoria on-line. Są to sprzęty najbardziej zaawansowane  technologicznie. Ich działanie polega na dwukrotnym przetwarzaniu energii, dzięki czemu poziom napięcia wyjściowego jest całkowicie uniezależniony od parametrów sieci zasilającej. Urządzenia należące do tej kategorii eliminują większość zakłóceń i zapewniają najwyższy poziom zabezpieczeń. W ofercie marki Eaton znajdziemy również takie sprzęty – są to zasilacze UPS oferowane w ramach linii 9130, 9135, 9140 i 9155. Są to profesjonalne produkty stworzone z myślą o współpracy z wydajnymi rozwiązaniami przemysłowymi – idealnie sprawdzą się w sporych korporacjach.

Czym kierować się przy zakupie zasilacza UPS? Przede wszystkim najważniejsze jest dopasowanie wybranego rodzaju zasilacza do aplikacji, w której ma on być wykorzystywany. Kolejna cecha, na którą powinno się zwrócić uwagę to czas podtrzymania bateryjnego, czyli czas działania urządzenia od momentu utraty zasilania zewnętrznego (zazwyczaj wynosi on od trzech do osiemnastu minut). Wiele urządzeń posiada możliwość dokupienia dodatkowych akumulatorów, dzięki czemu czas podtrzymania wydłuża się. Następnym aspektem, który może mieć wpływ na wybór, jest moc odbiorników – należy koniecznie sprawdzić, jaka jest moc urządzeń, które chcemy podłączyć do zasilacza UPS. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem zasilaczy UPS marki Eaton jest specjalne darmowe oprogramowanie zarządzające, oferowane przez tę firmę. Oprogramowanie to dba o to, aby w sytuacji zaniku napięcia w sieci nie doszło do utraty danych – program po przejściu urządzenia na zasilanie bateryjne inicjuje zapis danych, a następnie bezpieczne wyłączenie urządzenia.

Gdzie zakupić zasilacze UPS marki Eaton?

thomas it

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem zasilacza bezprzerwowego oferowanego przez  firmę Eaton, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą autoryzowanego dystrybutora, jakim jest Thomas It. Nasi eksperci z chęcią doradzą Państwu w zakresie wyboru idealnego rozwiązania dla konkretnej firmy, a także odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości. 

Gorąco zachęcamy do kontaktu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here