Jak powinna wyglądać profesjonalna strona www?

0
2527

Strona internetowa w każdym calu powinna prezentować się znakomicie. Większość osób, zanim skorzysta z usług, kupi produkt, odwiedza stronę internetową firmy. Na podstawie tego, co prezentuje dana witryna, wyrabiana jest opinia. Dlatego ważne jest posiadanie w pełni profesjonalnej strony internetowej.

Co powinna zawierać doskonała witryna firmowa? Jakie elementy decydują o tym, że strona internetowa jest nowoczesna, funkcjonalna, a internauta czuje się na niej komfortowo?

Strona internetowa dla internauty, nie dla właściciela

Błędem wielu osób, jest projektowanie stron według własnych upodobań, własnych odczuć estetycznych. Nic takiego nie może mieć miejsca. Tworzenie stron www wymaga, aby wychodzić naprzeciw potrzebom internautów. Tylko w ten sposób można stworzyć stronę internetową, która spełni jego oczekiwania i sprawi, że będzie na niej przebywał jak najdłużej.

Każda strona internetowa powinna mieć przejrzystą strukturę. Wynika to z faktu, że internauta ma mieć możliwość szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji. Powinien nie mieć problemów z poruszaniem się po witrynie. Co istotne, obecnie każda strona internetowa powinna być dostosowana nie tylko do komputerów, ale również do tabletów i smartfonów.

Rzetelność i profesjonalizm w prezentacji informacji

Każda strona internetowa posiada określone treści, informacje. To właśnie ich szukają internauci, dla nich wchodzą pod konkretny adres. Profesjonalnie przygotowana strona www posiada więc starannie przygotowane informacje, podane w przystępny sposób. Jeżeli mowa o ofercie firmy, jej usługach, to trzeba tak stworzyć treść, aby po jej poznaniu, nie pojawiały się już żadne znaki zapytania.

Decydując się na tworzenie stron www, warto zlecić przygotowanie treści specjalistom w tej dziedzinie. Pozwoli to na uzyskanie wysokiej jakości informacji na stronie www, jak i przyjaznej dla wyszukiwarek, co będzie miało później znaczenie przy pozycjonowaniu.

Nowoczesna strona internetowa zgodna z trendami

Strony internetowe ewoluują. To, co było popularne i obowiązkowe na stronach www rok czy dwa lata temu, dziś może być już przestarzałe. Dlatego niezwykle ważne jest, aby w trakcie tworzenia strony www brać pod uwagę najnowsze trendy. Sama statyczna witryna to w większości przypadków za mało. Internauta powinien otrzymać wiele ciekawych rozwiązań. Oprócz grafiki i informacji również krótkie, zachęcające filmiki. Dodanie do strony bloga poradnikowego, który będzie stale uzupełniany nowymi wpisami. Umieszczenie formularza kontaktowego, przycisków zachęcających do natychmiastowego kontaktu.

Oczywiście wszelkie dodatkowe elementy muszą być zaplanowane i dodane w sposób przemyślany. Nie można przesadzić, osadzając ich zbyt wiele na stronie. Z jednej strony odbiorca ma uzyskać maksymalne ułatwienia, z drugiej nie można go niczym przytłoczyć, zrazić.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here