szkolenie

Google to nie tylko najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa. To także ogromna przestrzeń reklamowa, którą możesz wykorzystać do promocji swojego biznesu. Codziennie miliony osób wykorzystują Google do poszukiwania interesującej wiedzy. Możesz sprawić, że wiele z tych osób, w trakcie poszukiwań zobaczy informację o Twojej firmie.

Zwróć uwagę, że po wpisaniu hasła w Google, na samym górze listy pojawiają się wyniki wyróżnione jako reklamy. Wielu internautów nie zwraca uwagi na to wyróżnienie i traktuje pierwszy link z góry, jako ten, który najlepiej odpowiada wpisanemu zapytaniu. Stąd możliwe jest osiągnięcie wysokiego współczynnika kliknięć Twojej reklamy. Google umożliwia reklamodawcom wiele innych opcji. Możesz skonfigurować swoją kampanię tak, aby wyświetliła się ona użytkownikom w określonej lokalizacji. Możesz samodzielnie wybrać słowa kluczowe, lub wykorzystać sugestie algorytmu programu. Jeżeli liczba opcji Cię przytłacza, powinieneś zdecydować się na szkolenie adwords. Na takim szkoleniu dokładnie poznasz to skuteczne narzędzie reklamy. Specjaliści wytłumaczą Ci, ja ustawić reklamę – krok po kroku. Ponadto dowiesz się więcej na temat prawidłowej interpretacji statystyk związanych z wyświetlaniem reklamy.

szkolenie adwords

Warto skorzystać z takiego szkolenia, bo zdobyte umiejętności będziesz mógł wykorzystać przy tworzeniu kolejnych kampanii reklamowych. Reklama w internecie to ciągłe testy i porównywanie wyników. Dzięki niej możliwe jest osiąganie spektakularnych wyników sprzedażowych. W trakcie ustalania kampanii reklamowej, musisz pamiętać, że nie każde popularne słowo kluczowe musi być najlepsze. Musisz analizować potrzeby swoich klientów i starać się wychodzić im na przeciw. Przed przystąpieniem do kampanii, dobrym pomysłem jest stworzenie profilu swojego idealnego klienta.

Przy ustalaniu profilu należy zwracać uwagę na takie elementy, jak jego wykształcenie, poziom umiejętności technicznych, wiek oraz płeć. Pozwoli Ci to wybrać popularne i jednocześnie skuteczne słowa kluczowe. W trakcie wyboru słów kluczowych, sprawdź również, gdzie reklamuje się konkurencja. W ten sposób możesz znaleźć inspirację na swoją kampanię. Pamiętaj, że Adwords określa wartość każdego słowa kluczowego na zasadzie licytacji. Oznacza to, że Google wyświetli wyżej reklamę tego klienta, który zdecyduje się więcej zapłacić. Przez to warto też poszukać mniej popularnych słów kluczowych. Liczba fraz wpisywanych przez użytkowników wyszukiwarki jest nieograniczona. Na pewno znajdziesz sformułowania bardzo dobrze pasujące do Twojego biznesu.

Reklama w internecie ma dwie ogromne zalety

Po pierwsze – możliwe jest osiągnięcie niesamowitego zasięgu. Po drugie – nie trzeba mieć ogromnych środków na reklamę. Wyobraź sobie, że Twoja reklama jest w stanie dotrzeć do setek tysięcy osób na całym świecie. Nie osiągniesz tego, nawet jeżeli zapłacisz za najlepiej ulokowany baner reklamowy. Dzięki szerokiemu dostępowi do rynku, możesz zwiększać swoje wyniki praktycznie bez końca. Ponadto nie musisz wydawać na to ogromnych pieniędzy. Koszt dotarcia do 1000 klientów, przy dość oszczędnej kampanii, to około 250 zł. W marketingu internetowym wiele rzeczy możesz zrobić sam. Jednak oferowane narzędzia są coraz bardziej skomplikowane.

szkoleniowiec

Przez to dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Możesz wybierać spośród dziesiątek agencji interaktywnych, których pracownicy pomogą Ci zaplanować i przeprowadzić kampanię reklamową. Nawet jeżeli Twój produkt nie jest bezpośrednio przeznaczony dla użytkowników internetu – nie warto rezygnować z obecności w sieci. Musisz mieć świadomość, że reklama, oprócz informowania o produkcie, spełnia też jeszcze jedną funkcję. A mianowicie – buduje świadomość marki. Ludzie mają dużo większe zaufanie do podmiotów, którego reklamy widują regularnie. Dobrym przykładem jest tu chociażby Coca-cola.

Wszyscy znają ten napój, a firma mimo wszystko przeznacza ogromne pieniądze na marketing. Dobrze zaplanowana kampania reklamowa pozwoli Ci osiągnąć oba te cele na raz. Warto zainteresować się także reklamami w serwisach społecznościowych. Te portale oferują niesamowite możliwości targetowania. Nie musisz opierać się tylko na frazie lub słowie kluczowym, które jest wpisywane w okno wyszukiwania. Możesz określić swoich klientów na podstawie ich zainteresowań i nawyków zakupowych. Ponadto istnieje też możliwość dopasowania nowych klientów, na podstawie zbioru poprzednich osób, które kupiły Twój produkt. Dostarczasz portalowi listę adresów e-mail tych osób, a następnie program reklamowy zaczyna wyświetlać Twój materiał dla podobnych użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRemarketing adwords
Następny artykułReklama adwords

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here