Spersonalizowana taśma z nadrukiem

Taśmy z nadrukiem to akcesoria chętnie wykorzystywane przez różne branże, jednak najchętniej sięgają po nie firmy prowadzące sprzedaż wysyłkową. Dzięki ich użyciu możliwe jest skuteczne zabezpieczenie sprzedawanych towarów zarówno na czas ich przechowywania, jak i transportu. W ostatnich latach popularnym zabiegiem stała się personalizacja taśm. Jak wygląda proces ich produkcji?

Dlaczego warto wykorzystywać taśmy z nadrukiem w biznesie?

Taśmy firmowe z nadrukiem powstają w taki sposób, aby mogły bez problemu pełnić swoje funkcje, bez ryzyka pogorszenia parametrów czy wytarcia naniesionego nadruku. Są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki. Na takie akcesoria stawiają sklepy internetowe, producenci oraz firmy logistyczne. Taśmy z nadrukiem najczęściej stosuje się tam, gdzie produkty docierają bezpośrednio do klienta docelowego. To pozwala na zwiększenie prestiżu firmy, która jest odbierana przez kupujących jako profesjonalna.

Jak powstaje taśma z nadrukiem?

Kluczowe w produkcji taśm z nadrukiem jest zagwarantowanie trwałości znakowania. Jednocześnie nadruk nie powinien w żadnym stopniu wpływać na parametry taśmy. Z tego powodu najczęściej w znakowaniu taśm stosuje się tzw. metodę sandwich. Polega ona na naniesieniu nadruku od spodu, jeszcze przed nałożeniem warstwy klejącej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nadruk jest nieścieralny nawet pod wpływem działania czynników atmosferycznych.

Taśmy z nadrukiem – jakie materiały wykorzystuje się do ich produkcji?

Wpływ na właściwości taśmy z nadrukiem ma sposób jej produkcji oraz użyte w tym celu materiały. Estetyka taśmy oraz czytelność nadruku determinują to, jak postrzegana jest dana marka. W tym celu warto sięgnąć wyłącznie po najlepszej jakości produkty, które nie tylko odpowiedzą na potrzeby firmy, ale jednocześnie spełnią oczekiwania jej klientów. Do produkcji taśm z nadrukiem wykosztuje się określone materiały. Podłożem może być papier, folia polipropylenowa lub PVC. Taśmy z nadrukiem z podłożem z folii polipropylenowej wykazują wysoką wytrzymałość, w tym odporność na rozerwanie. Duże znaczenie dla parametrów taśmy ma dobór odpowiedniej techniki produkcji oraz rodzaju kleju. Na rynku dostępne są produkty, w których zastosowano klej:

  • akrylowy na bazie wody,
  • na bazie kauczuku syntetycznego,
  • na bazie kauczuku naturalnego.

Wybór taśmy z optymalną mieszanką klejową jest kluczowe ze względu na warunki, w jakich zaklejone opakowanie będzie przechowywane i transportowane.

Projektowanie znakowania

Nadruk na taśmach, które stały się dodatkowo nienachalnym nośnikiem reklamy, trzeba odpowiednio zaprojektować. Projekt znakowania może przygotować samodzielnie klient, ale również może on zostać zlecony producentowi. Taśmy z nadrukiem firmowym mogą mieć różną kolorystykę. Wybór kolorów nadruku oraz tła powinien być spójny z identyfikacją wizualną marki. W projektowaniu znakowania istotny jest także dobór elementów graficznych oraz czcionki. Nadruk musi być czytelny i wyrazisty, jednak nie warto przesadzać z jaskrawością. Znakowanie taśm pakowych najlepiej zlecić doświadczonemu dostawcy, który zagwarantuje najwyższą jakość produktów oraz trwałe znakowanie.

Zaprojektuj spersonalizowaną taśmę z nadrukiem z TCM Service!

TCM Service, jako wiodący dostawca taśm samoprzylepnych z nadrukiem, odpowiada na potrzeby swoich klientów. Do ich dyspozycji jest specjalne narzędzie, które usprawnia przejście przez cały proces zamówienia – od projektu do realizacji. Dzięki kreatorowi nadruków klient ma możliwość określenia podstawowych parametrów taśmy (jej typu, rodzaju kleju, kierunku nadruku oraz wymiarów). Następnie wybiera kolor tła taśmy oraz do 3 kolorów nadruku. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z dostępnych szablonów i elementów graficznych lub dodać swój własny tekst. Dzięki temu zakup spersonalizowanej taśmy z nadrukiem przebiega szybko i bezproblemowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here