Skrzyniopalety

W wielu firmach nadawane są przesyłki kurierskie. Nie ma w tym nic zaskakującego, niemało kupujących bowiem kupuje dane produkty przez Internet i zleca ich dostawę pod wskazany adres lub do paczkomatu. Przy konieczności nadawanie dużej ilości małych przesyłek, pojawia się problem ich transportowania do punktu nadawczego. Nawet jeśli kurier dotrze by je odebrać, też nie będzie zadowolony, jeśli zajdzie konieczność ręcznego ich przeładowywania. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są skrzyniopalety.

To bardzo specyficzna forma palety, na której jest zamontowana plastikowa skrzynia. Przy nadawaniu dużej ilości przesyłek, warto mieć takie skrzyniopalety. Oczywiście jedna skrzyniopaleta to za mało, konieczne są co najmniej dwie lub inna parzysta ilość. Kurier przyjeżdżający po przesyłki, odbiera je w skrzyniopalecie, a drugą – pustą – przywozi na wymianę. W wielu firmach kurierskich, klienci nadający w ten sposób małe przesyłki są bardzo cenieni, bowiem Skrzyniopaleta ułatwia nie tylko przewóz drobnych paczek, ale i ich nadanie już w firmie kurierskiej.

Przesyłki nie zaginą

Nadając dużo drobnych przesyłek zawsze istnieje ryzyko, że któraś zaginie podczas transportu. Wystarczy, ze wypadnie z samochodu. Skrzynie plastikowe zamontowane na palecie to pewność, ze nic takiego się nie wydarzy. Skrzynie plastikowe posiadają mocne ścianki, żadna przesyłka z pewnością więc z nich nie wypadnie. Chcąc łatwo magazynować czy tez przewozić takie przesyłki, warto jednak stawiać na skrzyniopalety, które mogą być ustawiane na sobie. Nie wszystkie takie są. Wiele z nich to skrzyniopalety z delikatnymi – na przykład – drewnianymi lub metalowymi ściankami. Nie można takich skrzyniopalet – szczególnie obciążonych – ustawiać jedna na drugiej, bowiem istnieje duże ryzyko, że ścianki mogą popękać lub się powyginać.

Jak dbać o skrzyniopalety?

Aby takie skrzynie plastikowe wystarczyły na lata, trzeba oczywiście o nie dbać. Wszelkie usterki warto likwidować natychmiast. Nie bez znaczenia jest tez mycie takich skrzyniopalet. Warto je myć regularnie. Nie jest to większym problemem. Najczęściej wystarczy woda pod ciśnieniem. W przypadku dużego zabrudzenia jednak koniecznie jest rzecz jasna użycie środków chemicznych, które pomogą usunąć zabrudzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here