reklama w internecie

Reklama w internecie może mieć wiele form, z których każda posiada ponadto liczne elementy składowe. W dzisiejszych czasach internet jest jednym z najczęściej wykorzystywanych środków przekazu, a działania wielu przedsiębiorców opierają się jedynie na promocji oraz kontakcie z klientem za pośrednictwem sieci. Służy on również do promowania oferowanych produktów, a także zachęcania do skorzystania z danej usługi, co doprowadziło do tego, iż reklama w internecie stała się nieodłącznym elementem, na jaki codziennie napotyka jego użytkownik.

Reklama w internecie może występować w formie jawnej bądź niejawnej.

Pierwsza odmiana charakteryzuje się tym, iż odbiorca musi mieć świadomość, że oglądany materiał jest reklamą, powinien zostać o tym poinformowany. Niestety wielu użytkowników nie ma świadomości, że reklama w internecie jest formą promocji i odbiera ją jako materiał niereklamowy. Przykładem takiej sytuacji mogą być teksty sponsorowane, w których odbiorca nie zawsze potrafi wychwycić brak obiektywizmu autora. Zaletą reklamy jawnej jest przede wszystkim możliwość jej stałego kontrolowania na każdym etapie oraz wprowadzania na bieżąco ewentualnych zmian.Ma ona również duży zasięg i pozwala na uzyskanie szybkich wyników, a ponadto twórca może wykorzystać wszystkie znane mu techniki promocji.

reklama w internecie

Reklama w internecie, prezentowana w takiej formie ma również wadę, polegającą na opisanym powyżej braku świadomości odbiorcy, iż ma on z nią do czynienia.
Jednym z jawnych elementów marketingu są linki sponsorowane, czyli tzw. AdWords, które umożliwiają wyszukiwanie danej strony przy wprowadzeniu określonej frazy. Twórca witryny sam ustala jakie wyrazy lub związki słów należy wprowadzić, aby jego strona wyświetliła się w wyszukiwarce. Program umożliwia określenie wielkości wynagrodzenia, jakie otrzymamy gdy ktoś kliknie w naszą reklamę, możemy ustalić również czas i miejsce gdzie reklama ma się pojawiać. Koszt takiego działania wynosi zazwyczaj kilkaset złotych na miesiąc, jednak jego skuteczność jest dużo mniejsza niż w przypadku kampanii, którą powierzymy specjalistycznej agencji. Dlatego jeżeli nasz budżet na to pozwala, to powinniśmy pomyśleć o innej formie promocji.

Jawna reklama w internecie to również artykuły sponsorowane, które są stosowane w przypadku, gdy docelowi odbiorcy mają niewielką bądź zerową wiedzę o proponowanym przez nas produkcie. Teksty te stanowią zazwyczaj część większej kampanii marketingowej i mają one służyć uświadomieniu klientów. Najbardziej efektywny charakter ma stworzenie serii interesujących artykułów, mają one wówczas większy wpływ na odbiorców. Teksty powinny być przygotowane przez doświadczonych dziennikarzy, mających świadomość co mają wypromować. Przygotowanie artykułów oraz strategi ich publikacji można również zlecić specjalistycznej agencji, która posiada wiedzę gdzie najkorzystniej je umieścić.

adres www

Reklama w internecie to również RTB, czyli Real Time Bidding, który jest modelem, polegającym na tym, iż każdemu wyświetleniu reklamy towarzyszy osobna aukcja reklam. Cała procedura odbywa się automatycznie i trwa ułamek sekundy, a zwycięzcą jest reklama, która posiada najwyższą stawkę. Istnieją również tzw feedy, które umożliwiają łączenie danych na naszej stronie z reklamowanymi produktami. Reklama w internecie w takim wypadku jest skierowana do użytkowników, którzy skorzystali z naszej strony, umieścili produkt w koszyku, ale ostatecznie nie kupili produktu. Koszty skorzystania z tego typu działań są niewielkie.

Reklama w internecie może być również zamieszczona za pośrednictwem popularnej strony YouTube

Do przygotowania takiej reklamy można wykorzystać wcześniej stworzone materiały i odpowiednio je obrobić lub stworzyć taką reklamę od nowa. Reklama w internecie przekazywana za pośrednictwem strony YouTube jest bardzo skuteczna, ze względu na to, iż serwis cieszy się coraz większą grupą użytkowników. Do zarządzania tego typu reklamą można wykorzystać opisane wyżej narzędzie AdWords.
Reklama w internecie to również mailing, który był jedną z pierwszych form promocji w sieci. Forma ta opiera się na utworzeniu lub zakupie zbioru adresów e-mail, do których wysyłane są wiadomości reklamowe. Zbiór ten musi być jednak utworzony przez nadawcę w sposób zgodny z prawem. Ze względu na to,iż łatwo jest w tym przypadku dopuścić się nadużyć prawa, warto jest powierzyć mailing agencji, która odpowiednio przygotuje treści, grafikę, identyfikator oraz dokona rozesłania wiadomości. Skorzystanie z usług agencji pozwoli nam również na monitoring zachowań odbiorców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here