pozycjonowanie

Własną stronę internetową może w dzisiejszych czasach zbudować niemal każdy. Dostępnych jest coraz więcej narzędzi, które umożliwiają wykonanie nawet bardzo profesjonalnie wyglądającej strony, bez znajomości języka html czy css. Z tego też powodu liczba stron w internecie rośnie dynamicznie każdego dnia.

A problemem ich właścicieli staje się pozyskanie czytelników zainteresowanych umieszczonymi na stronie treściami oraz skłonienie ich do powrotu. To zadanie staje się coraz bardziej trudne i wymaga poświęcenia dużej ilości czasu oraz pracy na działania, których celem jest pozycjonowanie stron seo.

Pozycjonowanie stron seo

SEO jest skrótem od angielskiej nazwy określającej właśnie optymalizację wyników wyszukiwania. A pozycjonowanie to wszystkie czynności i zabiegi, które należy wykonać, aby poprawić widoczność swojej strony w internecie oraz w wyszukiwarkach internetowych. Część z tych zadań można z powodzeniem wykonać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w dowolny darmowy lub płatny kurs pozycjonowania, aby zapoznać się z tematyką i dowiedzieć się co wpływa na pozycję strony oraz jej atrakcyjność w oczach wyszukiwarek.

Jeśli jednak nie mamy czasu zajmować się tym samodzielnie, albo mimo wszystko wydaje się nam, że nie jesteśmy sobie w stanie z tym poradzić, to możemy to zlecić. Na wielu portalach z ogłoszeniami możemy znaleźć mnóstwo firm oraz freelancerów, którzy specjalizują się w pozycjonowaniu stron internetowych. Nie jest więc problemem znalezienie kogokolwiek, kto się tym zajmie za nas. Ale z drugiej strony należy uważać, aby nie zostać oszukanym i skuszonym zbyt niskimi stawkami.

pozycjonowanie stron

Źle prowadzone działania seo mogą przynieść skutek odmienny do zamierzonego. W najgorszym razie może się okazać, że strona całkowicie zniknie z wyników wyszukiwania a liczba użytkowników znacznie spadnie. Dzieje się tak, kiedy strona dostanie tak zwanego bana, którego przyczyną są źle stosowane strategie pozycjonujące, które kiedyś może i przynosiły dobre efekty, ale dziś są już zakazane lub co najmniej niemile widziane. Dlatego tak czy inaczej warto mieć pojęcie na czym mniej więcej polega pozycjonowanie stron i jakie czynności wedle najbardziej aktualnych trendów przynoszą najlepsze efekty.

Na samym początku strona powinna być poddana audytowi seo. Podstawowy audyt można zrobić samodzielnie korzystając z dostępnych za darmo narzędzi. Co prawda liczba informacji, jakie otrzymujemy w takim raporcie jest ograniczona, to na potrzeby osoby początkującej może okazać się pomocna i dać podstawowe wskazówki odnośnie tego, co warto już w tej chwili poprawić na stronie, aby poprawić jej atrakcyjność dla wyszukiwarek oraz użytkowników. Oczywiście firmy dysponują najczęściej płatnymi wersjami tych narzędzi, więc audyt przez nie wykonany będzie zawierał zdecydowanie więcej wartościowych informacji i porad.

Jedną z rzeczy, którą można uzyskać w trakcie audytu seo jest lista zdjęć, które nie posiadają atrybutu alt. Jest to bardzo ważny element z punktu widzenia pozycjonowania. Jest to informacja, która wyświetla się w miejscu obrazka, jeśli z jakiegoś powodu zdjęcie nie może zostać na stronie wczytane.

Atrybut ten wpływa także na pozycjonowanie strony na przykład w wyszukiwarce graficznej, kiedy użytkownik wpisuje frazę kluczową w wyszukiwarkę i przegląda znalezione zdjęcia i grafiki. Jeśli zdjęcie będzie atrakcyjne i adekwatne do poszukiwanej treści zwiększa to szanse, że taki użytkownik wejdzie na pozycjonowaną w ten sposób stronę. Dlatego zawsze warto zadbać o nadanie wszystkim obrazkom na stronie odpowiednich atrybutów.

Kolejną rzeczą jest zadbanie o poprawne formatowanie tekstu. Nawet najbardziej atrakcyjna z punktu widzenia rzetelności treść nie zostanie przeczytana, jeśli zostanie na stronie umieszczona w nie atrakcyjnej formie. Należy dużą uwagę poświęcić temu, aby tekst podzielony był na akapity. Tytuł wpisu powinien być w miarę krótki i ciekawy, a w treści powinno pojawić się kilka śródtytułów.

pozycjonowanie stron seo

Warto stosować także różnego rodzaju wypunktowania tam gdzie może się to dobrze sprawdzić oraz pogrubienia najbardziej istotnych fragmentów tekstu lub słów kluczowych. Tekst przygotowany w taki sposób będzie zdecydowanie łatwiej przeczytać niż jeden duży blok tekstu. Warto mieć to na uwadze.

Kolejną rzeczą jest poznanie słów kluczowych, które internauci wpisują w wyszukiwarkę. Informacje takie można znaleźć w internecie korzystając z wielu darmowych narzędzi. Wiedząc czego szukają internauci w temacie strony, którą tworzymy, zdecydowanie łatwiej jest tworzyć treści, które najlepiej będą odpowiadać ich potrzebom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKurs seo
Następny artykułKampanie seo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here