Obsługa informatyczna firm Wrocław

0
1744

W dzisiejszych czasach każda firma posiada przynajmniej jeden komputer i drukarkę w biurze. Co za tym idzie warto mieć kogoś kto będzie opiekował się tym, aby te sprzęty zawsze działały należycie, a w przypadku awarii szybko rozwiąże problem. Lecz biuro to nie tylko komputery i drukarka. Często to sieć wewnątrz pomieszczenia ułatwiająca pracę wszystkim pracownikom.

Informatyk z Wrocławia na wagę złota

Dobra obsługa informatyczna w firmie to podstawa dobrze działającego przedsiębiorstwa i mniejszych firm. Dzięki dzisiejszym rozwiązaniom, które są dostępne na rynku bardzo łatwo można usprawnić pracę biura, redukując przy tym znacznie koszty. Przykładem niech będzie biuro sklepu internetowego mieszczące 5 stanowisk pracy z 5 osobami. Każde z nich posiada komputer (stacjonarny bądź laptop) i każda z tych osób zajmuje się innymi rzeczami w firmie. Załóżmy, że jedna zajmuje się wysyłką towarów. Druga sprzedażą, reklamacjami i szykowaniem faktur. Trzecia i czwarta opiekują się stroną informatyczna, t.j. wystawianiem przedmiotów na aukcjach internetowych, bądź na stronie sklepu, oraz grafikami. Piąta osoba to marketing.

Dwie pierwsze osoby codziennie drukują spore ilości dokumentów. Listy przewozowe, faktury, druki reklamacyjne itd. Pozostałe rzadziej, ale też się zdarza. Pracownicy odpowiedzialni za grafiki i marketing często wymieniają się plikami, gdyż muszą współpracować. Zatem w tym biurze potrzebna nam jest sieć LAN, która połączy wszystkie komputery i umożliwi szybsze dzielenie się plikami pomiędzy pracownikami.

Obsługa informatyczna firm we Wrocławiu

Do tego wystarczy jedna drukarka pracująca wewnątrz LAN, tak aby każdy mógł swobodnie drukować dokumenty. Nie potrzebujemy kilku drukarek dla każdego stanowiska, wystarczy nam jedna odpowiednio skonfigurowana. Praca również działa sprawniej, gdy można przesyłać sobie pliki pomiędzy komputerami bez użycia pendrive’ów.

Do tego wszystkiego jest nam jednak potrzebna osoba, która potrafi zaprojektować sieć oraz dobrać odpowiednio komponenty potrzebne do jej budowy. Do wyboru mamy dwie opcje. Możemy zatrudnić informatyka na stałe i mieć go zawsze pod ręką kiedy niespodziewanie coś się zepsuje, lub wynająć firmę zewnętrzną która będzie nas obsługiwała pod kątem IT.

Informatyk na miejscu, a firma zewnętrzna

Informatyk zatrudniony na stałe niesie za sobą wiele korzyści. W razie awarii jest na miejscu i może rozwiązać problem praktycznie „od ręki”. Jest to jednak rozwiązanie przydatne dla większych firm gdzie Taka osoba ma co robić. Nie oszukujmy się, mała firma, gdzie awarie zdarzają się rzadko nie potrzebuje dedykowanej osoby, która siedzi i czeka aż coś się zepsuje. Co innego jeśli nasz informatyk na co dzień zajmuje się innymi zadaniami. Wtedy mała firma może sobie na to pozwolić.

Dostępne na rynku są rozwiązania firm informatycznych, które po podpisaniu umowy opiekują się informatyczną stroną firmy. Minusem takiego rozwiązania jest to, że gdy awaria następuje, musimy czekać na serwisanta aż do nas dotrze. Nierzadko zajmuje to nawet dzień. Aczkolwiek i tutaj z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania jakimi są chociażby pulpity zdalne. Dzięki temu informatyk z firmy, z którą mamy podpisaną umowę może połączyć się z zepsutym komputerem od siebie z biura. Za pomocą Internetu niejako przejmuje kontrolę nad naszym komputerem i rozwiązuje problem z poziomu swojego PC.

Zatem co wybrać? – Obsługa informatyczna firm

Każde z prezentowanych rozwiązań posiada swoje plusy i minusy. Sami musimy zdecydować na co nas stać i co będzie lepsze dla naszego biznesu. Zatrudnienie informatyka na stałe to pełnoprawny wakat z pełnymi stałymi opłatami za pracownika. Wybór zewnętrznej firmy to często pakiety, które posiadają, np. określoną liczbę interwencji czy konsultacji. Wszystko zależy od firmy, a często plany dobierane są indywidualnie. Plusem jest to, że gdy mamy miesiąc bez awarii to nasze koszty są nieporównywalnie niższe względem utrzymywania pełnoprawnego pracownika.

Firm oferujących opiekę informatyczną jest wiele. Wpisując w wyszukiwarkę Google frazę typu: obsługa informatyczna firm Wrocław, dostajemy wiele wyników, z których z pewnością wybierzemy coś odpowiedniego. Warto postawić na firmy, które posiadają już sprawdzone usługi. Dobrym weryfikatorem w tej kwestii jest system komentarzy w Internecie. Nie oszczędzajmy przesadnie na obsłudze informatycznej, gdyż w dzisiejszych czasach paraliż IT w firmie może nam nieźle naszkodzić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here