Obecnie żyjemy w czasach, w których posiadanie przez firmę strony internetowej jest wręcz obowiązkiem. Mówi się, że jeśli nie ma cie w Internecie to nie ma cie wcale. I jest w tym powiedzeniu dużo prawdy. To bowiem w sieci użytkownicy poszukują wszelkich informacji o firmach, ich produktach i usługach. Jeśli jesteśmy nieobecni w sieci to tak jakbyśmy sami rezygnowali z ogromnej grupy klientów. Jednak sama strona internetowa już nie wystarczy. W nadmiarze konkurencji zarówno w realu jak i w sieci, strona internetowa musi się wyróżnia. Nowoczesna strona internetowa musi spełniać kilka warunków, aby mogła odnieść sukces.

Przede wszystkim urządzenia mobilne. Obecnie to podstawa. Ponad połowa użytkowników internetu korzysta z urządzeń mobilnych takich jak smartphone lub tablet. Nowoczesne strony internetowe muszą być przystosowane do tych trendów. Oznacza to, że tworzona strona www musi się równie dobrze wyświetlać na ekranie komputera, jak i na ekranach urządzeń mobilnych. Takie strony nazywamy stronami responsywnymi. Tworzenie obecnie witryny internetowej, która nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych to strata czasu i pieniędzy. Prędzej czy później rynek wymusi na nas dostosowanie strony.

Nie da się także odnieść sukcesu w sieci jeśli strona nie będzie widoczna dla użytkowników. Chodzi tu przede wszystkim o pozycjonowanie i obecność strony w wynikach wyszukiwania. Choć samo pozycjonowanie to osobny proces to w tracie tworzenia nowoczesnej strony internetowej może ją już dostosować do wymogów wyszukiwarki. Mowa tutaj o optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki. Algorytm wyszukiwarki bierze pod uwagę ok. 200 czynników tworząc ranking wyników wyszukiwania. Warto zatem projektując stronę dostosować ją pod kątem SEO. Nie będziemy w niniejszym artykule przytaczać wszystkich tych czynników. Profesjonalna agencja interaktywna z pewnością posiada taką wiedzę i tworząc stronę dostosuje ją do wyszukiwarki.

Bardzo istotnym elementem nowoczesnej strony internetowej jest to na jakim silniki jest ona postawiona. Silniku czy oprogramowaniu. Najlepiej będzie jeśli będzie to CMS, czyli System Zarządzania Treścią. Dzięki niemu w późniejszym czasie edytowanie i wprowadzanie zmian będzie bardzo proste. Ważne, aby CMS był na tyle intuicyjny, ale spokojnie mogła sobie z nim poradzić każda osoba, także taka, która nie ma wiedzy dotyczącej tworzenia stron internetowych.

To oczywiście nie wszystkie elementy składające się na nowoczesną stronę www. Ale są to elementy najważniejsze i podstawowe, których zawsze należy się trzymać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here