Najlepszy prezent dla gamera? Symetryczny Internet!

Zapalony gamer doskonale wie, jak ważny jest szybko działający Internet. W sieciowych rozgrywkach na największą skalę szybkość łącza jest tak samo ważna, jak refleks gracza. Dlatego najlepszym prezentem dla niego będzie właśnie symetryczny Internet. Jaka jest jego przewaga nad innymi rodzajami?

Symetryczny Internet, czyli jaki?

W zasadzie można wyróżnić dwa rodzaje sieci – Internet symetryczny i asymetryczny. W tym pierwszym przypadku szybkość pobierania i wysyłania danych jest identyczna. W tym drugim różni się od siebie.

Jakie to ma znaczenie? Przekłada się to na ogólną prędkość działania sieci. Zarówno szybkość przesyłania, jak i pobierania danych wpływa na komfort korzystania z Internetu.

Szybkość działania Internetu

Dla graczy bardzo ważne jest to, by Internet był maksymalnie szybki. Wtedy wyświetlanie stron WWW będzie błyskawiczne. Dla gamerów ma to ogromne znaczenie, ponieważ dzięki temu będą mogli szybko zareagować na postęp działania w grze.

Każdy dostawca może proponować inną szybkość Internetu symetrycznego. Warto także wiedzieć, że może być on spowolniany przez nasz komputer. Wpływ ma między innymi nieprawidłowo skonfigurowany router lub brak najnowocześniejszego oprogramowania sieciowego. Jeśli jesteś zapalonym graczem, powinieneś zadbać o to, by móc idealnie wykorzystać symetryczny Internet od dostawcy.

Jaki pakiet dla gamera?

Dla gamera liczy się nie tylko prędkość łącza, lecz także stabilność połączenia sieciowego. O to możesz zadbać, przeszukując oferty najbardziej uznanych i sprawdzonych dostawców. Jaki pakiet u nich wybrać?

W sieci INEA największym dostępnym obecnie pakietem jest Internet z prędkością łącza do 1 Gb na sekundę. To już dość dużo – w zasadzie najszybszy Internet w Polsce obecnie właśnie tyle ma dzięki wykorzystaniu światłowodów. Taka prędkość pozwala już na bardzo komfortowe granie i korzystanie z sieci. Dodatkowo w INEA możesz liczyć na inne pakiety, na przykład telewizji, które sprawią, że wysokość abonamentu jest niezwykle konkurencyjna.

Najszybszy Internet w Polsce

Aż do teraz najwięksi operatorzy sieci oferowali prędkość łącza do 1 Gb/s. Nie jest to jeszcze nawet standardem, ale technika robi już kolejny krok do przodu.

Mamy świetną wiadomość dla graczy: INEA zapowiada, że stworzy najszybszy Internet w Polsce. Do tej pory 10 Gb/s to prędkość łącza, która była dostępna tylko dla firm. INEA powoli wprowadza w życie projekt, oferując taką prędkość Internetu klientom indywidualnym. Być może za jakiś czas stanie się to standardem, obecnie jednak jest to ewenement na skalę europejską.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here