jak zrobić reklamę

Czy rzeczywiście najlepiej sprzedają się produkty najbardziej wartościowe na rynku? Można zaryzykować stwierdzenie, że najlepiej sprzedają się produkty, które mają najlepszy marketing. Wiele osób zwraca uwagę tylko i wyłącznie na produkty, które są reklamowane w telewizji. A przecież poza telewizyjnymi reklamami także istnieją prawdziwe perełki – na przykład jeśli chodzi o zakupy spożywcze zdecydowanie warto zwrócić uwagę na skład produktu.

Może okazać się, że reklamowane w telewizji słodycze i inne artykuły spożywcze mają fatalny skład pełen konserwantów. Z kolei nikomu nieznane batoniki leżące na samej górze lub samym dole sklepowej półki mogą okazać się prawdziwym cudem pod względem smaku i składu. Niestety małe firmy produkujące słodycze nie mają szans wygrania z gigantami jeśli chodzi o możliwość reklamowania się. Dlatego to my konsumenci powinniśmy uważnie śledzić rynek w poszukiwaniu takich perełek.

Jak zrobić reklamę? Przygotowanie strategii marketingowej to ogrom pracy.

Sztab ludzi powinien czuwać nad każdym aspektem tego przedsięwzięcia. Wiele kampanii marketingowych to nie sukces pojedynczej osoby ale całego zespołu. W zespole każdy człowiek daje coś od siebie – swoją cząstkę z czegoś na czym zna się najlepiej. Dlatego też sukcesy najlepiej osiąga się zespole. Dana osoba, która potrzebuje zespołu i go zakłada, często wcześniej jest przekonana że sama zrobiłaby wszystko najlepiej jednak prawda jest taka, że z zespołem osiąga się więcej. Dlatego też budowanie zespołów jest prawdziwą sztuką.

reklama w social

W zespole każdy jego członek musi mieć swoje miejsce i określone kompetencje i obowiązki. Dobrze przygotowana strategia marketingowa zakłada promocję produktu w różnych mediach. Oczywiście nie wszystkich stać na to, aby przedstawić reklamę na przykład w telewizyjnym paśmie reklamowym. Dotyczy to nawet dużych zakładów produkcyjnych w Polsce. Jednakże zawsze są inne możliwości. W dzisiejszych czasach w prawdziwym grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości reklamy w social media.

Tworzenie fanpage na portalu społecznościowym to praktycznie obowiązek dla każdej firmy.

Jednakże nie wystarczy tego miejsca stworzyć, ale trzeba tam przebywać i tworzyć z ludźmi interakcje. Nasi fani będą angażowali się w rozwój tego miejsca. Trzeba jednak poświęcić czas na to aby wejść z nimi w interakcje, odpowiadać na komentarze.
Do tego potrzebna jest jedna osoba, która będzie śledziła profil 24 godziny na dobę, między innymi po to, aby szybko zadziałać, gdy wydarzy się coś niespodziewanego. W każdej chwili na naszym fanpejdżu może pojawić się nieprzychylny komentarz i trzeba będzie na niego zareagować. Dlatego właśnie konieczna jest obecność jednej osoby przez cały czas.

Monitorowanie social media ma to do siebie, że można robić to z każdego miejsca na świecie, wystarczy jedynie dostęp do telefonu i Internetu. Dzięki temu dana osoba może pracować zdalnie. Dobrym pomysłem na reklamę jest reklama w gazetach. Oczywiście dzisiaj ludzie o wiele częściej sięgają do internetu niż do papierowych gazet. Jednakże czytelnictwo gazet wcale jeszcze nie umarło. Wciąż wielu ludzi ma swoje ulubione tygodniki lub miesięczniki i kupuje je w tradycyjnych kioskach.

Przygotowanie skutecznej reklamy wcale nie jest takie łatwe. Przede wszystkim trzeba określić grupy docelowe naszych produktów. Inne emocje chcemy poruszyć przygotowując produkt dla ludzi starszych, a inne – dla rodziców małych dzieci. Dlatego określenie grupy docelowej ma ogromne znaczenie i powinno być na samym początku ustalania strategii marketingowej. Coraz więcej starszych osób angażuje się w social media. Dzięki temu łatwiej do nich trafić tylko i wyłącznie przez reklamę internetową.

social reklama

Niektóre firmy całkowicie zrezygnowały z innych form reklamy postawiły tylko i wyłącznie na internet. Jeśli ktoś prowadzi firmę kosmetyczną to doskonałym sposobem wypromowania swoich produktów jest nawiązanie współpracy z dziewczynami, które prowadzą blogi oraz kręcą vlogi i będą mogły przedstawić swoim widzom te produkty. Czasami odbywa się to za wynagrodzeniem a czasami tylko i wyłącznie w ramach wymiany barterowej.

Szczególnie dziewczyny które na razie mają mało widzów są skłonne do zaprezentowania danych produktów tylko i wyłącznie w zamian za otrzymanie ich. Warto zastanowić się, z którymi dziewczynami my możemy nawiązać współpracę przygotowują strategie reklamowe. Skuteczne reklamy poznamy po pozytywnym odbiorze społecznym. Są też takie reklamy, które może nie zapisały się pozytywnie w emocjach widzów, ale po latach wszyscy o nich pamiętają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here