ITH wzmocniło swoją sieć dla przedsiębiorstw na terenie Polski

ITH z powodzeniem rozbudowało swoją infrastrukturę internetową w pierwszym kwartale 2023 roku, wprowadzając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą innowacyjnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Oferując naszym Klientom bogatą gamę obiektów kolokacyjnych, umożliwiamy im wybór najlepszego miejsca dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — innowacyjne podejście do telekomunikacji biznesowej

Firma ITH zaczęła swoją działalność w 2020 roku, oferując klientom możliwość bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok – żaden z nich nie zrezygnował z oferty, co przełożyło się na stu procentową konwersję przedłużonych umów. W 2021 roku ITH poszerzyło swoje możliwości, włączając do swojej oferty platformę hostingową Kru.pl i przyciągając pierwszych inwestorów. W 2022 roku odbyła się druga runda finansowania z udziałem krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcytak samo, jak poprzednim razem, zakończyła się ona sukcesem.

Niko Bałazy i Jakub Jedynak, założyciele ITH, postanowili wprowadzić innowacyjne rozwiązania ICT dla polskich przedsiębiorstw, bazując na swoim bogatym doświadczeniu w telekomunikacji. Po sprzedaży poprzedniego operatora w 2017 roku skierowali swoje wysiłki na dostarczanie usług takich jak Internet, kolokacja i hosting.

Dzięki inwestycjom w infrastrukturę ITH obsługuje klientów w wielu polskich miastach, a są to: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Stabilne wsparcie finansowe i eksperckie pozwala firmie ITH na stałe udoskonalanie swojej oferty oraz rozwój na różnych płaszczyznach.

ITH — nieograniczone możliwości rozwoju dzięki niezawodnym rozwiązaniom IT

Działająca na rynku usług IT firma ITH obsługuje ponad 10 000 klientów, w tym takie znane marki jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Szeroka gama oferowanych usług obejmuje między innymi Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane. Przykładami obiektów, które korzystają z tych usług, są hale Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku czy sieć centrów handlowych ATUT, rozmieszczonych na terenie całej Polski.

ITH realizuje projekt ITH Ready, w ramach którego biurowce w całej Polsce są podłączane do sieci ITH Net. Dzięki tej inicjatywie zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków mogą korzystać z licznych korzyści, takich jak:

 • Ujednolicona i zorganizowana infrastruktura budynków.
 • Szybka instalacja usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z łącza podstawowego i zapasowego.

Niko Bałazy, CEO ITH, wskazuje, że: elastyczność i ciągłe dostosowywanie się do potrzeb klientów są kluczowe dla sukcesu firmy.

Wśród usług oferowanych przez ITH można znaleźć:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH podkreśla, że: firma stawia na współpracę i wsparcie wewnętrznych zespołów IT klientów zamiast na konkurowanie z nimi. Elastyczność usług ITH pozwala na łatwe i szybkie dostosowanie parametrów oraz czasu trwania umowy, z opcją wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH prowadzi działalność na terenie całej Polski, a główne biura firmy znajdują się w Warszawie i Krakowie. Wśród długoterminowych planów ITH są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here