arkusz CV
Fot. Pexels.com

Wygląd twoich dokumentów rekrutacyjnych jest ważny. To one odpowiadają za pierwszy odbiór Twojej osoby. Warto stworzyć estetyczny i przejrzysty arkusz CV, tak aby zrobić profesjonalne wrażenie. Ten dokument już na wstępie pokazuje jak przykładasz się do swojej pracy.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/jak-powinien-wygladac-estetyczny-arkusz-cv/

Podstawowe informacje

Zanim zabierzesz się za arkusz CV pomyśl o najważniejszych elementach jakie musi zawierać. W widocznym miejscu muszą znaleźć się dane osobowe. Najlepiej na samej górze. Na dole powinna znaleźć się klauzula o przetwarzaniu danych osobowych.

W górnej części strony umieść tak ważne sekcje jak doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Tak kluczowe elementy powinny znaleźć się w widocznym miejscu.

Zadbaj o strukturę. Pogrub nagłówki, możesz także ewentualnie użyć innego koloru czcionki. Oczywiście muszą być one spójne z wyglądem całego dokumentu.

Jakie kolory zastosować, gdy tworzysz arkusz CV?

Jeśli chodzi o kolory to wiele zależy od stanowiska o jakie się ubiegasz. Aplikując na pozycje, w których kreatywność nie ma dużego znaczenia jak bankier, pielęgniarz, księgowy, prawnik postaw na prostotę i uniwersalizm. Najlepiej sprawdzą się ciemne odmiany kolorystyczne takich barw jak niebieski, zielony, czerwony czy czarny.

W zawodach kreatywnych można już bardziej zaszaleć. Jednak należy trzymać się estetyki. Nie należy mieszać zbyt wielu elementów. Połączenie pomarańczowego, fioletowego, żółtego i zielonego może się po prostu nie sprawdzić. Choć osoby, które aplikują na takie pozycje jak grafik czy specjalista od mediów społecznościowych najczęściej mają już pewne wyczucie smaku.

Zdjęcie w CV

Zdjęcie dodawane do dokumentów aplikacyjnych to temat sporny. Tworząc CV do takich krajów jak Wielka Brytania czy USA fotografia w CV może zdyskwalifikować Twoją kandydaturę już na starcie. Jednak w Polsce jest to przyjęty zwyczaj, który wyróżnia Twoje dokumenty aplikacyjne. Arkusz CV, który zawiera zdjęcie nie tylko wyróżnia, ale także sprawia, że jesteśmy lepiej zapamiętani.

Kiedy dodajesz zdjęcie do CV musi ono przedstawiać sylwetkę od pasa w górę. Może być także nieco bardziej wycięte i przedstawiać jedynie twarz i barki. Pamiętaj o profesjonalnym ubiorze. Dodatkowo warto się uśmiechnąć. Będziesz odbierany jako miła i sympatyczna osoba.

Zobacz też: http://www.mmail.pl/jak-stworzyc-dobry-wzor-cv/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here