reklama na auto

W dzisiejszych czasach, w których konkurencja między poszczególnymi przedsiębiorstwami jest tak dużo i zawzięta, nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, że dobra i efektywna reklama jest podstawowym elementem, w który dobrze zarządzana firma powinna zainwestować.

To właśnie dobrze opracowana reklama, która jest skierowana swoim przekazem do odpowiedniego odbiorcy, jest kluczem do tego, żeby zwiększyć rozpoznawalność i wiarygodność danej marki, a tym samym zwiększyć jej przychody w dłuższym okresie.

Istnieje bardzo wiele miejsc, w których reklama może zostać zastosowana

Bez wątpienia można tu wymienić, chociażby telewizję, internet, prasę czy radio. Reklama w takich mediach często przynosi duży zwrot, ale pieniądze, jakie należy na początku zainwestować w taki rodzaj reklamy, nierzadko przekracza możliwości małych czy nawet średnich przedsiębiorstw. Podobnie sprawa się ma w przypadku billboardów, które, mimo że są tanie, to jedynie w małym formacie oraz w nieciekawych, mniej prestiżowych lokalizacjach. Bardzo duży billboard postawiony w widocznym miejscu w centrum dużego miasta kosztuje często wiele tysięcy złotych przez co nie da się o nim myśleć jak o stałej reklamie naszej firmy.

Tańszymi zamiennikami są gadżety reklamowe, takie jak koszulki, kubki, długopisy i smycze na klucze. To oczywiście bardzo ważne narzędzia prostego marketingu, które należy stosować, ponieważ są efektywne i skuteczne, ale nie można o nich myśleć jak o głównym elemencie reklamowym naszego przedsiębiorstwa.

Ciekawym i bardzo często stosowanym wyborem, który łączy w sobie wiele dobrych cech, takich jak niewygórowana cena czy długofalowe działanie, jest reklama na auto. Gdy ktokolwiek słyszy to hasło, to ma w głowie zapewne dziesiątki, jeśli nie setki krótkich wspomnień z takimi reklamami. Widzimy je bowiem codziennie, czy to jadąc samochodem, czy przechodząc przez pasy lub idąc chodnikiem do pracy. Świadczy to najlepiej o tym, jak skuteczną i przede wszystkim widoczną formą reklamy może być reklama na auto. Bardzo chętnie korzystają z nich m.in. firmy posiadające wiele firmowych pojazdów, np. te, które świadczą usługi dowozu, takie jak restauracje czy pizzerie.

auto

Jedną z najważniejszych zalet takiego rozwiązania jest oczywiście niska cena. Według cennika jednej z najpopularniejszej agencji reklamowej w tym segmencie rynku cena miejscowego oklejenia samochodu zaczyna się już od 349 złotych. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za oklejenie połowy samochodu, to 799 złotych. Oklejenie naszą reklamą całego samochodu kosztować może natomiast 1490 złotych. Jak widać są to ceny, które są nieporównywalnie niższe niż reklama w telewizji czy na billboardzie.

Kolejną bardzo znaczącą zaletą jest długotrwałe działanie. Reklama w telewizji zostanie wyświetlona za duże pieniądze kilka razy i potem nie będzie już emitowana. Reklama w gazecie pojawi się raz i będzie oddziaływać tylko na czytelników tego jednego konkretnego numeru. Reklama na auto ma dużą przewagę nad wymienionymi formami reklamy, ponieważ pracuje ona na naszą firmę przez bardzo długi, często nawet wieloletni okres. Samochód z naklejoną reklamą naszej firmy, który codziennie jeździ po dużym mieście, takim jak Warszawa czy Kraków, jest widoczny każdego dnia dla tysięcy przechodniów i kierowców. Często dana osoba widzi naszą reklamę wielokrotnie w różnych dniach, dzięki czemu jest ona utrwalana przez klienta. Oznacza to, że będzie on podświadomie pamiętał o naszej marce w przypadku przyszłych decyzji zakupowych w kategoriach, których dotyczy nasza marka.

Choć wydaje się to z początku dziwne, to powszechna sytuacja, jaką są korki w dużych miastach, również często działa na korzyść reklamy samochodowej, zwiększając jej skuteczność dzięki temu, że reklama nie znajduje się w ruchu przez co jest lepiej widoczna.

tir

Oczywiście reklamę taką nie zawsze da się umieścić bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli pojazdy, które mają zostać oklejone, należą do naszej firmy, to nie powinniśmy ponieść żadnych dodatkowych kosztów poza kosztami ewentualnej renowacji reklam po długim okresie ich eksploatacji. Jest to najczęściej wybierana opcja.

Drugą możliwością, która również jest stosowana, jest reklama na samochodzie nienależącym do naszej firmy. Bardzo dużo osób zdaje sobie sprawę z tego, że ich samochody mogą przynieść im dodatkowy zysk. Bardzo dużo osób oferuje sprzedaż powierzchni reklamowej na swoich samochodach. Wiele takich ofert można znaleźć na popularnych serwisach sprzedażowych, takich jak Allegro czy OLX. Bardzo często są to stare i używane samochody, które nadają się idealnie na umieszczenie na nich reklamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here