laptop i google

Pozycjonowanie strony należy do bardzo ważnych elementów promocji witryny internetowej, które każda firma, która chce zdobywać nowych konsumentów powinna wykonać. Im lepsza pozycja w organicznych wynikach wyszukiwarki Google, tym większa szansa na to, że użytkownik poszukujący informacji czy zainteresowany danym przedsiębiorstwem kliknie właśnie w jego witrynę.

Katalogi seo

Na dobrą sprawę na kliknięcie mają głównie szanse strony, które znajdują się na pierwszej stronie wyników, czyli pierwsze dziesięć. Bardzo rzadko, a nawet wcale użytkownicy wchodzą w linki witryn, które znajdują się na drugiej czy kolejnej stronie wyszukiwań. Wynika to głównie z oszczędności czasu, ale także z tego, że zazwyczaj kilka pierwszych wyników pokazuje to, czego szuka konsument, więc nie ma sensu przeszukiwać kolejne strony. Dlatego tak ważne jest, by firma przeprowadziła odpowiednią optymalizację strony, by mogła znaleźć się w czołowej pozycji wśród tych wyników.

Optymalizacja strony opiera się na odpowiednim sprawdzeniu tekstów, jakie są dodane na stronie i w poszczególnych zakładkach, zadbanie o to, by teksty się nie powtarzały, oraz by słowa kluczowe lub frazy były wykorzystywane jak najczęściej, ale tak by wciąż wyglądało to naturalnie.Słowa te powinny wyróżniać się na stronie, by były lepiej widoczne dla wyszukiwarki, co więcej treść jaka widnieje na stronie powinna być wzbogacona o adekwatne nagłówki, które pomagają także konsumentom w lepszym korzystaniu z danej strony.

seo

Częstym problemem na stronach są niedostosowane zdjęcia, dlatego jednym z podstawowych zadań jest ich optymalizacja i dostosowanie. Pozycjonowanie dla strony wymaga trochę czasu, nie ma możliwości, by wyniki były widoczne z dnia na dzień. Na zaindeksowanie stron czeka się nawet kilka tygodni.
Powierzając tę kwestię specjalistom z agencji lub zatrudniając w firmie taką osobę, mamy większe prawdopodobieństwo, że rezultaty będą pewniejsze i szybciej będą widoczne. Oczywiście można zdecydować się, by takie działania były przeprowadzane bez obecności specjalistów, ale wtedy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie przyniosą one żadnego pozytywnego rezultatu, a jedynie będą stratą czasu.

Jeśli już przedsiębiorstwo decyduje się na samodzielne działania w tym zakresie, warto przeszukać internet w poszukiwaniu praktycznych poradników, by dowiedzieć się jak poprawnie takie pozycjonowanie strony wykonać i o zrobić względem wyglądu i zawartości strony by była bardziej widoczna. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo powodzenia tego przedsięwzięcia. Pojęciem, które warto znać w odniesieniu do pozycjonowania stron internetowych oprócz audytu seo są również katalogi seo.

Umożliwiają one prezentację innym własnej strony internetowej, dodając odpowiedni opis działalności, charakterystyczne cechy firmy, link oraz tagi, jak również umieszczenie jej w odpowiedniej kategorii firm, w zależności od branży. Jest to bardzo dobra opcja dla działań pozycjonowania strony, gdyż takie katalogi doskonale radzą sobie jako zaplecza stron, gdzie dodajemy linki do danej strony. Katalogi jakie istnieją w sieci są różne. Jedne bardziej wiarygodne, których treść sprawdza moderator i to on decyduje, czy dana firma trafi do katalogu czy nie.

Drugi typ katalogów nie jest prowadzony pod czujnym okiem moderatora, co oznacza, ze można tam znaleźć bardzo dużo różnych, nieadekwatnych, czy po prostu śmieciowych opisów firm. Agencje oferują w zakresie usług również dodawanie stron firm do katalogów, które stanowią najprostszą i najtrwalszą z metod zdobywania linków niezbędnych w odpowiednim pozycjonowaniu witryn. Jeśli katalogi z których się korzysta są moderowane, duże i pewne, oraz często płatne, choć nie jest to konieczność, wtedy będą one widniały tam przez wiele kolejnych lat.

Katalogi seo

Co jeszcze jest ważne, jeśli chodzi o katalogi to to, że warto zatroszczyć się o unikalność opisów jakie są wprowadzane do katalogu, oraz by w każdym katalogu opisy te były inne. Niepowtarzalność opisów sprawia, że mają one większą wiarygodność i siłę. Znalezienie takich katalogów nie jest trudne. W sieci mamy wiele stron poświęconych właśnie katalogom. Mamy rankingi najlepszych katalogów płatnych i darmowych.

Są też spisy wszystkich katalogów albo przynajmniej części katalogów jakie możemy spotkać w sieci. Dlatego to od nas zależy jakie katalogi wybierzemy i gdzie postanowimy dodać swego rodzaju wizytówkę firmy. Im więcej lepszych katalogów zdecydujemy się wykorzystać tym lepsze rezultaty na pewno będą widoczne. Jednak tak samo tutaj na wyniki trzeba trochę poczekać.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAgencja seo
Następny artykułPlatforma seo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here